Jasełka
Autor: Liceum Ogólnokształcące 21 grudnia 2018

Zgodnie z naszą szkolną tradycją w ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na świątecznym przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu. Przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 3d zwróciło naszą uwagę na to, że 2000 lat temu urodził się Jezus i rozpoczęło się chrześcijaństwo, które przeobraziło w kolejnych wiekach Europę, a potem świat. Odczytaliśmy więc fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa w języku greckim, łacińskim, francuskim, niemieckim, angielskim i po śląsku. Mimo, że Biblia została przetłumaczona na 2400 języków i nadal jest tłumaczona na kolejne 1500 języków, to najważniejszy przekład dokonuje się w sercu człowieka.

Wspólne śpiewanie kolęd miało trzy ważne punkty. Klasa 1b przygotowała dla nas niespodziankę, czyli piękne wykonanie kolędy „Cicha noc” po niemiecku. I w ten sposób uczciliśmy 200-lecie istnienia tej kolędy, wykonanej po raz pierwszy w Austrii w 1818 roku.

Pan Antoni Ratka, emerytowany wicedyrektor naszej szkoły zagrał na akordeonie 4 popularne kolędy, które poprzedził wstępem w formie mazura do „Dzisiaj w Betlejem”, kujawiaka do „Jezus malusieńki”, krakowiaka do „Przybieżeli do Betlejem” i poloneza do „Bóg się rodzi”.

Całe spotkanie, jak co roku, zamykają „śpiewane życzenia” naszego grona pedagogicznego. Nasi nauczyciele co roku udowadniają nam, że śpiewać każdy może…. i to w wielu językach, a robią to w niezwykle energetyczny sposób. Zaśpiewali dla nas: „Adeste fideles”, „Oj maluśki” i „Północ już była”. Następne jasełka już za rok!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali to spotkanie, a byli to:

Artur Strzelecki 1b, Cyprian Dziurowicz 1b, Ola Krótki 1b, Paulina Kandziora 1b, Kacper Baszczok 1d, Rafał Łopatka 1d, Wiktoria Węgierska 2a, Wiktor Sebastian 2b, Mateusz Dworok 2c, Agata Babińska 3d, Natalia Fijoł 3d, Julia Kaczmarczyk 3d, Martyna Krótki 3d, Marta Matuszczyk 3d, Alicja Mikółka 3d, Dominik Jesionowski 3d, Wiktoria Pawicka 3d, Piotr Przeliorz 3d, Paulina Szostek 3d, Karolina Tomecka 3d oraz klasa 1b i 3d.

Dziękujemy także zaangażowanym nauczycielom.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij