VI Wojewódzki Konkurs o indeksy KUL
Autor: Liceum Ogólnokształcące 14 listopada 2018

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy

organizowanego przez:

  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Tegoroczna edycja jest zróżnicowana tematycznie i obejmuje aż pięć konkursów:

„Język angielski – pomysł na Twoją przyszłość” – konkurs z języka angielskiego o indeksy na dowolny kierunek Wydziału Nauk Humanistycznych KUL.

„Ciekawi świata” – konkurs z języka polskiego o indeksy na dowolny kierunek Wydziału Nauk Humanistycznych KUL.

„Biotechnologia – jutro ludzkości” – konkurs z biologii i chemii o indeksy na dowolny kierunek Wydziału Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL.

„Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” – konkurs z historii o indeksy na dowolny kierunek Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

„Nikt nie jest samotną wyspą. O potrzebie relacji.” – konkurs z wiedzy o społeczeństwie o indeksy na dowolny kierunek Wydziału Nauk Społecznych KUL.

Szczegółowe regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe (odrębne dla każdego konkursu) znajdują się w zakładce Konkursy.
Terminarz (taki sam dla wszystkich konkursów).

Warsztatay biologiczno-chemiczne
Autor: Liceum Ogólnokształcące 31 października 2018

W dniu 19 października gościliśmy w naszej szkole w ramach współpracy szkół dzielnicy Chwałowice uczniów nowych klas 8 Szkoły Podstawowej nr 13. Uczniowie wzięli udział w warsztatach biologiczno – chemicznych. Wykonywali samodzielnie doświadczenia chemiczne oraz badali próbki pod mikroskopem. Dziękujemy serdecznie uczniom klasy IIc, która pomogła w organizacji tych warsztatów.

Trio Basket School 2018
Autor: Liceum Ogólnokształcące 10 października 2018

Dnia 5 października b.r. już po raz trzeci odbył się w naszej szkole turniej „Trio Basket School”. W turnieju wzięły udział reprezentacje z 11 klas. Wszystkie mecze dostarczały wiele emocji i utrzymany był wysoki poziom gry od początku, do końca. W finale zmierzyły się drużyny z klas drugich. Po zaciętej walce i dogrywce, klasa 2a odniosła zwycięstwo, a klasa 2b obroniła tytuł wicemistrza z roku poprzedniego. Na miejscu 3 uplasowała się klasa 3b.

Składy trzech najlepszych drużyn koszykarskich:

Miejsce 1 – klasa 2a, w składzie: Małgorzata Struzik, Zuzanna Frąckiewicz, Szymon Trzepizur i Jakub Nieruchalski

Miejsce 2- klasa 2b, w składzie: Paweł Sobala, Bartłomiej Waszyński, Julia Świsulska, Kamila Palenga i Błażej Siemianowski

Miejsce 3- klasa 3b, w składzie: Aleksander Sieprawski, Nina Janiak, Natalia Rutkowska, Szymon Piecha i Jakub Frelich

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za grę oraz zdrową rywalizację, gratulujemy zwycięskiej drużynie oraz zapraszamy na kolejny turniej w roku przyszłym!

Paulina Węgrzyn Mistrzynią Polski w taekwon-do!
Autor: Liceum Ogólnokształcące 25 września 2018

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2CPaulina Węgrzyn uprawiająca taekwon-do ITF wywalczyła w tym roku:

  • Mistrzostwo Polski Seniorów w układach do 1 CUP,
  • brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w walkach do 55 kg,
  • brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w układach do 1 CUP,
  • brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w testach siły.

Gratulujemy sukcesów sportowych i trzymamy kciuki za zbliżające się zawody w Rumunii.

IV Liceum i 4 Bieg Kopernika
Autor: Liceum Ogólnokształcące 27 marca 2018

24 marca 2018 roku po raz kolejny się udało!!! A co???

Po pierwsze – zachęcić bardzo wielu Rybniczan oraz mieszkańców miejscowości ościennych (tych bliższych i tych dalszych) do wspólnego spędzenia sobotniego przedpołudnia na terenie Nadleśnictwa Rybnik. Spędzenia czasu w sposób aktywny czyli wzięcia udziału w biegach na dystansach 5 i 10 km oraz w marszu NW na dystansie 5 km.

Po drugie – zaangażować uczestników biegu w Charytatywną Akcję Biegową „Biegnę dla Emilki i Kamila”.

Po trzecie – obudzić uczestników naszej imprezy z zimowego letargu, by przywitali razem z nami wiosnę  w promieniach słońca, bez smogu, pośród nieśmiało budzącej się do życia przyrody.

Po czwarte – stworzyć wspaniałą atmosferę, która od czterech lat przyciąga sympatyków biegania, „starych wyjadaczy” oraz „żółtodziobów” chcących bić swoje życiowe rekordy lub dopiero je ustanawiać.

Po piąte – … można by tak wymieniać dalej, ale tak właściwie to pragniemy już po raz czwarty to wydarzenie skwitować jednym słowem:

DZIĘKUJEMY!!!

Wszystkim uczestnikom biegu: zawodnikom, ich rodzinom, znajomym, szkolnym opiekunom oraz wszystkim, którzy zapełnili „strefę kibica”.

Wszystkim naszym przyjaciołom oraz sponsorom, których lista jest spora.

Ogromnym wsparciem przy organizacji imprezy obdarzyli nas:

– Rada Rodziców IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku,

– Urząd Miasta Rybnika

– Rada dzielnicy Paruszowiec – Piaski

– Decathlon Rybnik ul. Gliwicka

– Nadleśnictwo Rybnik

– PKO BP ul. 3 Maja

– Firma informatyczna „FIREUP SOFTWARE” Sp. z o.o. ul. 3 Maja

– Ochotnicza Straż Pożarna z Kamienia,

– Rybnicki Sztab Ratownictwa Medycznego,

– Piekarnia S.c. Dambiec Blandyna Sobocik Antoni ul. Stawowa,

– Cukiernia „Iwona” ul. Kardynała Bolesława Kominka

– Boguszowickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Ślady”

– PPHU „Grot” ul. Rudzka

– PE Gas Sp. z o.o. Lyski ul. Kamionki

– Pani Teresa Filec

– Pan Antoni Machnik

Fundatorami nagród dla zwycięzców byli:

– Urząd Miasta Rybnika

– Decathlon Rybnik, ul. Gliwicka

– Inżynieria Biegania ul. Rynek

– Studio Energia Rybnik ul. Obwiednia Południowa,

– „ART-Dent Protetyka Stomatologia” Marcin Krasucki ul. Korfantego

– „Squash Club Rybnik No Let” Anna Krasucka, ul. Żorska

– Naleśnikarnia „Cynamonka” ul. Sobieskiego

– Studio Zdrowia I Urody „I-S”, Izabela Skupień, ul. Wawelska,

– Kotasport Family Club z Rybnika

– Laserhouse Rybnik ul. Chrobrego

– Salon Sony Centre z Katowic

Naszym szczególnym gościem był zastępca prezydenta miasta Rybnika Pan Piotr Masłowski, który wraz z dyrektorem „Kopernika” Panią Małgorzatą Wróbel wręczał puchary i gratulował zwycięzcom i na którego ręce złożyliśmy podziękowania za objęcie naszego biegu patronatem przez prezydenta miasta Rybnika Pana Piotra Kuczerę.

Dodatkowo pragniemy poinformować, że wszyscy, którzy biegli dla Emilki i Kamila spowodowali, iż bank PKO BP przekaże pokaźną sumę na rzecz tych osób. Jesteście wielcy!

 

Po raz kolejny się udało!!!

 

Po raz czwarty odbył się Bieg Kopernika i po raz czwarty mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnej jego edycji.

 

Nie mówimy więc „ŻEGNAJ” lecz „DO ZOBACZENIA”

Osiągnięcia sportowe w II półroczu 2017/2018
Autor: Liceum Ogólnokształcące 10 marca 2018

III miejsce w finałach miejskich w siatkówce dziewczyn

skład drużyny: Zuzanna Tłustochowicz, Weronika Kudzielko, Julia Świsulska, Agata Babińska, Nikola Tkocz, Paulina Węgrzyn, Sandra Roezner, Wiktoria Kuczera, Sabina Pluta, Paulina Czernik

II miejsce w finałach miejskich w koszykówce dziewczyn

skład drużyny: Małgorzata Struzik, Nikola Pałasz, Zuzanna Paradowska, Wiktoria Nowobilska, Zuzanna Frąckiewicz, Nikola Tkocz, Paulina Węgrzyn, Julia Lelowicz, Małgorzata Orszulik, Klaudia Wernik, Paulina Czernik

III miejsce w sztafecie pływackiej 4x50m dziewcząt  w Mityngu Pływackim o Puchar Dyrektora ZSB w Rybniku

Skład sztafety: Aleksandra Kuczera, Laura Fajkis, Paulina Sereda, Malwina Blanik

II miejsce 50m stylem klasycznym – Aleksandra Kuczera

III miejsce 50m stylem klasycznym – Emilia Sarna

III miejsce 50m stylem grzbietowym – Martyna Grabczyńska

III miejsce w klasyfikacji generalnej w Mityngu Pływackim o Puchar Dyrektora ZSB w Rybniku

skład drużyny: Paulina Sereda, Julianna Beśka, Emilia Sarna, Laura Fajkis, Magdalena Tokarz, Aleksandra Kuczera, Malwina Blanik, Martyna Grabczyńska, Jakub Woźnica

Osiągnięcia sportowe w I półroczu 2017/2018
Autor: Liceum Ogólnokształcące 10 marca 2018

V miejsce w tenisie stołowym chłopców – Adam Morgała, Łukasz Machulec (3d, 3b)

II miejsce w tenisie stołowym dziewcząt – Julia Lelowicz, Zuzanna Brożyna (2a, 3d)

I miejsce w tenisie ziemnym dziewcząt Mityng – Nikola Tkocz (1a)

II miejsce w tenisie ziemnym chłopców Mityng – Paweł Gabrysz (3c)

I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt Mityng – Julia Lelowicz (2a)

V miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt

II miejsce w biegu na 400 m w Miejskich zawodach Szkolnej Ligi LA dziewcząt – Paulina Węgrzyn (1c)

III miejsce w biegu na 800 m w Miejskich zawodach Szkolnej Ligi LA dziewcząt – Wiktoria Filec (2d)

II miejsce w szachach drużynowych

V miejsce chłopców w tenisie stołowym

I miejsce w zawodach drużynowych z pływania dziewcząt:

I miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym – Emilia Sarna (1b)

I miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym – Paulina Sereda (1a)

I miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym – Magdalena Tokarz (2d)

I miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym – Aleksandra Kuczera (3d)

II miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym – Malwina Blanik (3d)

III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym – Laura Fajkis (2b)

III miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym – Szymon Trzepizur (1a)

V miejsce na Mityngu z Olimpijczykiem

I miejsce w szachach- Wiktoria Cieślak (2a)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij