Pedagog szkolny
Autor: admin 14 września 2017

 

 

Pedagog szkolny w IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku: mgr Sylwia Janicka

 

Godziny pracy:

 

Poniedziałek

   08:00 – 15:30

Wtorek

   08:00 – 14:00

Środa

   08:00 – 14:00

Czwartek

   08:00 – 15:30

Piątek

   10:30 – 13:30

 

 

  „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”

 

… i każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka by dzielić z nim dobre i złe chwile. Łatwiej nam dzielić się radością, trudniej kiedy coś bardzo boli. Zazwyczaj uważamy, że z problemami najlepiej poradzimy sobie sami. Życie jednak pokazuje zupełnie coś innego. Czasami pomaga już głośne powiedzenie o tym, co boli. Masz prawo nie radzić sobie z pewnymi trudnymi sytuacjami… Pewnie trudno Ci sobie wyobrazić, że można wówczas skierować swe kroki do wychowawcy, nauczyciela ulubionego przedmiotu czy … pedagoga. Zdaję sobie sprawę, że najtrudniej zrobić pierwszy krok. Może jednak warto spróbować?

Mogę Cię zapewnić, że zawsze zostaniesz wysłuchany do końca, a to co powiesz zostanie tylko Twoje. Do Ciebie należy decyzja o poszerzeniu grona osób „wtajemniczonych”. Ominą Cię pouczanie i moralizowanie, otrzymasz za to informację na temat swojej sytuacji i propozycję porady oraz pomocy.

Zachęcając Was do większej otwartości udostępniam również adres: pedagog@ivlorybnik.pl, z którego możecie skorzystać w najróżniejszych sytuacjach, kiedy najzwyczajniej w świecie będziecie potrzebowali „pogadać”, a może zabraknąć odwagi na „ujawnienie” się. Obiecuję, że żaden list nie zostanie bez odpowiedzi.

Na tablicy informacyjnej obok mojego gabinetu umieściłam adresy i telefony instytucji, które pomagają w najróżniejszych sytuacjach trudnych i kryzysowych.