Zawody sportowe
Autor: admin 15 października 2015

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW

IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku

 

 

Rok 2015/2016

 

 

KWIECIEŃ

Uczniowie naszej szkoły na „maratonie”.
W piątek 8 kwietnia 2016r. drużyna „Kopernika” w składzie: Julia Chmielarz 1b, Natalia Siwczak 1b, Nikola Pałasz 1c, Aleksandra Kuczera 1d, Ewelina Przegendza 2c, Anna Klimek 3d, Martyna Motyka 3d, Marta Piechota 3d, Angelika Postawka 3d, Piotr Wilk 1c, Bożydar Goraus 1d, Michał Siąkała 1d, Tomasz Strupowski 1d oraz przedstawicielka rodziców Pani Dorota Drozdowska – Dziedzic wzięła udział w IV Maratonie Pływackim w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku. Nasz zespół w formie sztafety wypływał w ciągu ½ godziny (które dla nas było zarezerwowane) 1650 m. Ten dystans to nasz wkład w całym maratonie, którego długość wynosi 42 195 m.
Pamiątkowe zdjęcie, trochę przyjemnego zmęczenia oraz radość i satysfakcja to wspomnienia, które pozostaną w naszej pamięci.
Dla wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem przypominamy, że następny Maraton Pływacki w ZSB w Rybniku już za … 4 lata. Nasza szkoła na pewno się tam po raz kolejny pojawi.

LUTY

– Dnia 4 lutego odbył się XXIII Mityng Pływacki o „Puchar Dyrektora ZSB”, w którym udział wzięło sześcioro naszych uczniów. Trójka z nich stanęła na podium: Szymon Dębowski z kl. 2c – I miejsce na dystansie 50m w stylu dowolnym, Martyna Grabczyńska z kl. 1c – III miejsce na dystansie 50m w stylu grzbietowym oraz Michał Michalak z kl. 3a – III miejsce na dystansie 50m w stylu klasycznym. Pozostali zawodnicy : Julia Wdowikowska z kl. 1c, Jakub Adamczyk z kl. 3c oraz Igor Fojcik z kl. 3a otarli się o podium zdobywając wysoko punktowane miejsca dla naszej szkoły. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wspaniałej walki o każdą setną sekundy oraz umiejętności, których oglądanie na żywo dostarcza niezapomnianych emocji, wzbudza podziw i uznanie. W szczególności gratulujemy Igorowi „przełamania” granicy 30 sekund na dystansie 50m w stylu dowolnym i pobicia życiowego rekordu.
Tradycyjnie już zachęcamy naszych uczniów do odwiedzin pływalni krytych, tym bardziej, że w kwietniu, w ZSB odbędzie się maraton pływacki, w którym mogą wziąć udział wszyscy potrafiący wybranym przez siebie stylem przepłynąć dystans 50m.
Bo przecież … Pływać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej … Więcej…

GRUDZIEŃ

– Tradycyjnie w grudniu przed świętami odbywa się w naszej szkole Turniej Mixtów Siatkarskich. W tym roku odbył się już 9 taki turniej.
W środę 16 grudnia walczyło o zwycięstwo w tej „prestiżowej” imprezie15 par mieszanych.
Walka była zacięta i bardzo wyrównana. Poziom gry stał na wysokim poziomie i dostarczył mnóstwo zabawy i pozytywnych emocji.
Ale oczywiście wygrali najlepsi. Oto oni:

I miejsce„Aerodynamika Nocnika”
(Emilia Szymura 3d, Paweł Fidosiej 1a)
II miejsce „Co? Jajco!”
(Wiktoria Lechowicz 3d, Łukasz Jajko 3a)
III miejsce„Absolutny Plas”
(Aleksandra Rząsa 3c, Igor Fojcik 3a) Wiecej…

– W dniu 3 grudnia odbyło się ostatnie (piąte) spotkanie w ramach Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem. Wzięliśmy udział w pięciu konkurencjach odbywających się na przełomie września i grudnia, a były to: tenis ziemny (Angela Kapłanek 1c, Paweł Gabrysz 1c), bieg przełajowy (Magdalena Kalbarz 3d, Martyna Wowra 3d, Szymon Dębowski 2c, Robert Gaszka 1c, Bartłomiej Piątkowski 1c, Mateusz Jakosz 3a), tenis stołowy (Marta Kozik 1c, Łukasz Machulec 1b), sztafeta pływacka (Aleksandra Kuczera 1d, Julia Wdowikowska 1c, Szymon Dębowski 2c, Jakub Adamczyk 3c, Jakub Michalak 3b, Igor Fojcik 3a) oraz konkurs wiedzy o polskich olimpijczykach i ruchu olimpijskim (Wiktoria Sabat 1c, Nicola Pałasz 1c, Sabina Pluta 1c).
Wszystkim zawodnikom należą się gorące podziękowania i gratulacje za trud podjętej rywalizacji, która stała na bardzo wysokim poziomie. W końcowej klasyfikacji uzyskaliśmy 6 miejsce i tym samym otrzymaliśmy dyplom, puchar i kwotę 100 zł dla szkoły na zakup sprzętu sportowego, z czego bardzo się cieszymy!!!
Dziękujemy również wszystkim kibicom, którzy nam towarzyszyli podczas tych zmagań, i którzy mieli niecodzienną okazję spotkać się z wybitnymi polskimi sportowcami: Mateuszem Ligockim, Andrzejem Supronem, Szymonem Kołeckim i Tomaszem Sikorą. To były niezapomniane spotkania, otrzymaliśmy od zaproszonych gości wpisy do szkolnej kroniki oraz uwieczniliśmy nasze spotkania na pamiątkowych zdjęciach.
Dziękujemy również organizatorom całego przedsięwzięcia za zaproszenie do udziału w tej rywalizacji, którą będziemy bardzo mile wspominać.
Zapraszamy do fotogalerii na stronie TUTAJ

PAŹDZIERNIK

W dniu 08 października na boiskach RKP w Rybniku odbyły się zawody miejskie w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła wystawiła po jednej sztafecie żeńskiej i męskiej. Nasze zawodniczki w składzie: Martyna Wowra, Wiktoria Grzegorzyca, Martyna Grabczyńska, Monika Goławska, Natalia Zniszczoł oraz Daria Parol zajęły V miejsce natomiast chłopcy w składzie: Szymon Dębowski, Wiktor Gawłowicz, Mateusz Oleś, Piotr Wilk, Łukasz Machulec, Mateusz Jakosz zajęli 7 miejsce.
Serdecznie gratulujemy występu i życzymy miejsca na podium w przyszłym roku!  ► więcej…

 WRZESIEŃ

– W dniu 15 września uczniowie naszej szkoły Angela Kapłanek i Paweł Gabrysz z klasy 1c wzięli udział w pierwszym spotkaniu VIII Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem organizowanym przez Fundację EDF Rybnik. Nasi uczniowie walczyli w konkursie tenisa ziemnego. Zdobyliśmy łącznie 4 pkt. i zajmujemy w klasyfikacji ogólnej 6 miejsce. Dodatkowo mieliśmy okazję spotkać się z zaproszonym gościem Michałem Ligockim, który przybliżył nam specyfikę snowboardu i opowiedział o swojej sportowej karierze. Otrzymaliśmy autografy, a zrobione zdjęcia to dodatkowa pamiątka tego wyjątkowego spotkania. W ramach całego mityngu czekają nas jeszcze 4 konkursy, więc ciągle mamy szansę na przesunięcie się w klasyfikacji ogólnej na wyższe miejsce.

 

 

Rok 2014/2015

 

CZERWIEC

 19 czerwca 2015 r. odbyły się w Jankowicach II Rybnickie Zawody Sportowo-Obronne zorganizowane przez WKU, Komendy Miejskie Policji i Straży Pożarnej w Rybniku. Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły zajęła w tej rywalizacji II miejsce. Zawody składały się z sześciu konkurencji: testu wiedzy z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa, biegu na orientację, pierwszej pomocy przedmedycznej, rzutu granatem, strzelnicy i zakładania sprzętu prewencji policji. W skład drużyny „Kopernika” weszli: Natalia Berger, Natalia Fatan, Honorata Kulok, Oliwia Krakowczyk, Kamil Paniuk, Marta Musiolik, Arkadiusz Wróbel. Przygotowaniem uczniów i opieką nad nimi zajęli się profesorowie Mariusz Absalon i Mirosław Kulawik. Organizatorzy zadbali o bardzo dobre warunki rywalizacji, za co serdecznie dziękujemy a uczestnikom gratulujemy bardzo dobrego wyniku.  Więcej…

 03.06.2015 r. na kąpielisku RUDA odbyły się Mistrzostwa Rybnika Szkół Ponadgimnazjalnych  w piłce siatkowej plażowej. Miło mi poinformować, że dziewczyny „Kopernika” w składzie: Wiktoria Lechowicz oraz Emilia Szymura, zajęły drugie miejsce w zawodach ulegając jedynie zespołowi z ZS nr 3 w Rybniku. Gratulujemy i w przyszłym roku – MISTRZOSTWO!!! Więcej…

MARZEC 

 W dniu 27 marca odbyła się kolejna już Licealiada pływacka, w której wzięli udział nasi uczniowie: Jakub Michalak 2b, Michał Michalak 2a, Jakub Adamczyk 2c i Szymon Dębowski 1c. Gratulujemy wszystkim zawodnikom punktowanych czasów, a Szymonowi Dębowskiemu zdobycia złotego medalu w stylu dowolnym na dystansie 50m. Więcej…

 16 marca 2015 r. odbyły się zawody piłki siatkowej dziewcząt o czwarte miejsce. W rozgrywkach wzięły udział zespoły z ZSB, ZSEU oraz IV LO. Po pasjonującej walce nasza drużyna w składzie: Agata Szutka, Ania Cofalik, Beata Zimończyk, Olga Ludynia, Wiktoria Lechowicz, Emilia Szymura, Hania Remiarz, Anita Zawionka, Marta Polok i Patrycja Mrula pokonując wszystkich zajęła 4 miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Rybnika. Gratulujemy naszym zawodniczkom i dziękujemy za przygotowanie p. Markowi Kowalczyk-Kudziarz oraz życzmy dalszych sukcesów. Więcej…

LUTY

 Nasz uczeń Igor Fojcik z klasy 2a, który ma zaledwie 17 lat, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo wśród seniorów. W dniu 28 lutego w Nowym Targu odbyła się już Trzecia Edycja Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych na małych formach (bulderach). Najlepszym zawodnikiem w kategorii mężczyzn został właśnie Igor, reprezentujący Centrum Wspinaczkowe Cechownia z Niedobczyc.
Igorze – GRATULUJEMY!!! I czekamy na kolejne radosne wieści. Więcej…

STYCZEŃ

 W dniu 30 stycznia 2015r. odbył się XXII Mityng Pływacki o puchar dyrektora ZSB, na którym naszą szkołę reprezentowały 2 dziewczyny i 7 chłopaków. O tym , że dobrych pływaków w naszej szkole nie brak świadczą zdobyte medale: w stylu dowolnym złoto dla Szymona Dębowskiego z kl.1b, w stylu klasycznym srebro dla Jakuba Michalaka z kl.2b oraz w stylu grzbietowym brąz dla Jakuba Adamczyka z kl.2c. Pozostali członkowie naszej drużyny też nieźle przepłynęli swoje dystanse, niestety do podium troszkę brakło… Ale wszystkim za udział bardzo dziękujemy i gratulujemy!!! Zachęcamy jednocześnie innych uczniów naszej szkoły do regularnych wizyt na basenach, bo pływanie to aktywność ruchowa, którą można uprawiać przez cały rok. Pamiętajcie: w zdrowym ciele – zdrowy duch!

GRUDZIEŃ

 W czwartek 17 grudnia w Teatrze Ziemi Rybnickiej, odbyła się uroczysta Gala Judo podczas której absolwent naszej szkoły PIOTR KUCZERA odebrał gratulacje i nagrodę za całokształt osiągnięć z rąk Pana Prezydenta Miasta Rybnika PIOTRA KUCZERY. Piotrze, serdecznie gratulujemy, jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów.

LISTOPAD

 Puchar Polski Juniorów 2014 we wspinaczce sportowej w konkurencji na trudność, ponownie przywieziony został z Torunia do Rybnika przez naszego ucznia IGORA FOJCIKA. Serdecznie gratulujemy!

PAŹDZIERNIK

 Z ogromną radością informujemy, że nasz absolwent PIOTR KUCZERA zdobył w miniony week-end tytuł Mistrza Polski Seniorów w judo w kategorii do 90 kg. Piotr jest zawodnikiem KS „Polonia” Rybnik. Gratulujemy tytułu i czekamy na dalsze sukcesy. Brawo Piotrze!

ROK 2013/2014

Drużynowo – VI miejsce w VI Mityngu Sportowym z Olimpijczykiem organizowanym przez Fundację Elektrowni Rybnik.

Szkolna Liga Lekkoatletyczna :

Olga Ludynia – III miejsce w skoku w dal

Piłka ręczna:

Chłopcy – II miejsce na szczeblu miejskim

Siatkówka plażowa:

Dziewczęta – III miejsce na szczeblu miejskim

Pływanie:

Karolina Toman – III miejsce na Mityngu Pływackim w ZSB na dystansie 50m w stylu grzbietowym.

Jakub Adamczyk – II miejsce na Mityngu Pływackim w ZSB na dystansie 50m w stylu grzbietowym.

 

ROK 2012/2013

Drużynowo – I miejsce w V Mityngu Sportowym z Olimpijczykiem organizowanym przez Fundację Elektrowni Rybnik.

Szkolna Liga Lekkoatletyczna :

Aleksander Gembalczyk – I miejsce (skok w dal).

Magdalena Dudek – II miejsce (400 m).

Anna Cofalik – III miejsce (800 m ).

Chłopcy – sztafeta 4x100m – III miejsce.

Koszykówka:

Dziewczęta – III miejsce na szczeblu miejskim.

Siatkówka:

Chłopcy – I miejsce na szczeblu miejskim, I miejsce na szczeblu rejonowym i III miejsce w półfinałach wojewódzkich.

Piłka ręczna:

Dziewczęta – III miejsce na szczeblu miejskim.

Chłopcy– II miejsce na szczeblu miejskim.

Siatkówka plażowa:

Dziewczęta –  II miejsce na szczeblu miejskim.

Chłopcy – I miejsce na szczeblu miejskim, I miejsce na szczeblu rejonowym i Mistrzostwo Województwa Śląskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Liga tchoukballowa (miejska, drużyny męskie) – III miejsce.

Lekkoatletyka:

Dziewczęta – III miejsce na szczeblu miejskim w biegach rozstawnych (sztafeta szwedzka) i I miejsce na szczeblu miejskim w biegach rozstawnych (sztafeta 4 x 100m).

Chłopcy – sztafeta 4 x 100m – III miejsce na szczeblu miejskim.

Pływanie:

Karolina Toman – III miejsce na Mityngu Pływackim w ZSB na dystansie 50m w stylu grzbietowym.

Przemysław Szczyra – III miejsce na Mityngu Pływackim w ZSB na dystansie 50m w stylu motylkowym.

Nagroda Prezydenta miasta Rybnika „Prymus” dla Dawida Małyszy i Radosława Niestroja za wybitne osiągnięcia sportowe w siatkówce plażowej.

 

ROK 2011/2012

Szkolna Liga Lekkoatletyczna :

II miejsce – w klasyfikacji drużynowej dziewcząt.

III miejsce – sztafeta 4x100m dziewczęta.

Dziewczęta – I miejsce drużynowo w zawodach miejskich i III drużynowo w zawodach rejonowych Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Piłka siatkowa:

Dziewczęta – IV miejsce na etapie miejskim.

Chłopcy – I miejsce w finale miejskim i II miejsce w zawodach rejonowych .

Piłka koszykowa:

Chłopcy – I miejsce na etapie miejskim, I miejsce w zawodach rejonowych i II miejsce w finale wojewódzkim.

Dziewczęta – III miejsce w finale miejskim.

Piłka ręczna:

Chłopcy – I miejsce w finale miejskim chłopców, II miejsce w zawodach rejonowych i III miejsce w półfinale wojewódzkim.

Lekkoatletyka:

Dziewczęta – I miejsce w zawodach miejskich i I miejsce w zawodach rejonowych w biegach rozstawnych (4x100m).

Dziewczęta – I miejsce w zawodach miejskich i II miejsce w zawodach rejonowych w biegach rozstawnych dziewcząt (sztafeta szwedzka).

Chłopcy – I miejsce w zawodach miejskich i III miejsce w zawodach rejonowych w biegach rozstawnych (4x100m).

Siatkówka plażowa:

Chłopcy – I miejsce w zawodach miejskich, I miejsce w zawodach rejonowych i III miejsce w Finale wojewódzkim.

Pływanie:

Karolina Toman – III miejsce na Mityngu Pływackim w ZSB na dystansie 50m w stylu grzbietowym.

Przemysław Szczyra – III miejsce na Mityngu Pływackim w ZSB na dystansie 50m w stylu motylkowym.

Cezary Skowron – III miejsce na Mityngu Pływackim w ZSB na dystansie 50m w stylu dowolnym.
Dziewczęta – III miejsce sztafeta 4 x 50 m.

 

ROK 2010/2011

Szkolna Liga Lekkoatletyczana :

Magdalena Dudek 1a – I miejsce na  800m.

Dorota Prudel 3d – II miejsce w pchnięciu kulą.

Beata Smołka 1a – III miejsce w biegu na 100m.

Aleksander Gembalczyk 1a – III miejsce w skoku w dal.

Chłopcy – sztafeta 4x100m – III miejsce.

Tenis stołowy:

Dziewczęta – I miejsce na etapie miejskim, I miejsce na etapie rejonowym oraz udział na szczeblu wojewódzkim.

Piłka siatkowa:

Dziewczęta – I miejsce na etapie miejskim i II miejsce na szczeblu rejonowym.

Chłopcy – II miejsce na etapie miejskim.

Piłka koszykowa:

Dziewczęta – I  miejsce na szczeblu miejskim , I  miejsce na szczeblu rejonowym i III miejsce na szczeblu wojewódzkim.

Chłopcy – III miejsce na etapie miejskim.

Siatkówka plażowa:

Dziewcząt  – I miejsce na szczeblu miejskim i rejonowym oraz udział na szczeblu wojewódzkim.

 

ROK 2009/2010

Piłka koszykowa:

Chłopcy  – II miejsce na szczeblu miejskim

ROK 2008/2009

Piłka koszykowa:

Dziewczęta  – I miejsce na szczeblu miejskim, rejonowym oraz wojewódzkim, II miejsce w finale ogólnopolskim

Szkolna Liga Lekkoatletyczna :

Dziewczęta  – II miejsce na szczeblu miejskim

Tenis stołowy:

Dziewczęta  – III miejsce na szczeblu miejskim

ROK 2007/2008

Piłka koszykowa:

Dziewczęta  – I miejsce na szczeblu miejskim i rejonowym oraz III miejsce w półfinale wojewódzkim.

ROK 2006/2007

Piłka koszykowa:

Dziewczęta – III  miejsce na szczeblu miejskim

ROK 2005/2006

Siatkówka:

Chłopcy – II miejsce na etapie miejskim

ROK 2004/2005

Piłka nożna:

Chłopcy – II miejsce na etapie miejskim

ROK 2001/2002

Piłka koszykowa:

Chłopcy – I miejsce na etapie miejskim, I miejsce na etapie rejonowym, I miejsce w półfinale wojewódzkim

ROK 2000/2001

Piłka koszykowa:

Chłopcy – I miejsce na etapie miejskim, I miejsce na etapie rejonowym, II miejsce na szczeblu wojewódzkim

Dziewczęta – II miejsce w finale miejskim

ROK 1999/2000

Piłka koszykowa:

Chłopcy – III miejsce na etapie miejskim.

ROK 1998/1999

Piłka koszykowa:

Dziewczęta – III  miejsce na szczeblu miejskim

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij