Finał miejski i zawody rejonowe w koszykówce dziewcząt
Autor: Marek Kowalczyk-Kudziarz 5 kwietnia 2019

Miło nam poinformować, że w dniu 1 marca 2019 r. nasze koszykarki wywalczyły Mistrzostwo Rybnika w piłce koszykowej dziewcząt. Awans do finału zawodniczki zapewniły sobie, pokonując drużynę z ZSB, natomiast w finale zmierzyły się, tak jak w zeszłym roku szkolnym, z drużyną z I LO im. Powstańców Śląskich, tym razem pokonując ją, po bardzo zaciętej walce.

Po uzyskaniu tytułu najlepszej drużyny koszykarskiej dziewcząt w Rybniku, drużyna „Kopernika” spotkała się na rozgrywkach rejonowych, które odbyły się na Hali MOSIR w Boguszowicach, w dniu 12 marca,gdzie po raz kolejny zdobyły 1 miejsce, pokonując drużynę koszykarek z Żor.

Skład zwycięskiej drużyny: Małgorzata Struzik (kpt, 2a), Zuzanna Paradowska (2d), Natalia Szymborska (1d), Marta Walecka (1d), Wiktoria Hołek (1d), Małgorzata Maciończyk (1a), Karolina Maciończyk (1b), Weronika Maksymowicz (1a), Małgorzata Orszulik (3a), Wiktoria Nowobilska (3d) i Paulina Węgrzyn (2c)

Opiekunem drużyny jest p. Renata Tokarz

Gratulujemy i dziękujemy za walkę, aż do ostatniej sekundy gry oraz życzymy dalszych sukcesów w półfinale wojewódzkim!!!

eTwinning w Koperniku
Autor: GB 25 marca 2019

20.03.2019 r.

Erasmus+ i eTwinning projekt

W dniu 20 marca uczestnicy projektu EuroSpot uczestniczyli w warsztatach językowych, w trakcie których nauczyli się, pod okiem p. Małgorzaty Herok i Katarzyny Siwczak, jak utworzyć Learning Diary przy użyciu narzędzi ICT. Pierwsze posty już zostały dodane.

(zdjęcia: learningdiary)

15.03.2019 r.

Erasmus+ i eTwinning projekt

W dniu 15 marca uczniowie klas pierwszych odwiedzili Kopalnię Ignacy, gdzie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Małgorzatę Płoszaj. W ten sposób zgromadzili informacje i zdjęcia, które wykorzystane zostaną w mobilnej aplikacji EuroSpot.

(zdjęcia: Ignacy)

 

Czytaj dalej…

Korekta planu lekcji!
Autor: Agnieszka Pielorz 24 marca 2019

 

W związku z zakończeniem zajęć z przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie w klasach 1c, 2a i 2d, a rozpoczęciem w klasach 1a, 1b i 1d nastąpiła korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się! 

Zwycięskie piłkarki ręczne!!!
Autor: Marek Kowalczyk-Kudziarz 21 marca 2019

W ślad za naszymi Mistrzyniami Rybnika w piłce koszykowej i w piłce siatkowej poszły również piłkarki  ręczne, które w finale miejskim pokonały 9:3 drużynę Zespołu Szkół Ekonomiczni – Usługowych awansując tym samym do zawodów rejonowych. W ramach LICEALIADY  20 marca nasza drużyna rozegrała bardzo zacięty i emocjonujący,  lecz niestety przegrany mecz z III Liceum Ogólnokształcącym z Żor i zajęła II miejsce w ramach rozgrywek rejonowych.

Mistrzostwo Rybnika  dziewczyny wywalczyły w składzie: I a- Fydrych Anastazja, Maciończyk Małgorzata, I b- Maciończyk Karolina, I c- Mandrysz Klaudia, Kałuża Agata, I d- Markiefka Natalia, Szymborska Natalia, II a- Firek Agata, Roezner Sandra, Struzik Małgorzata, II c- Węgrzyn Paulina, II d- Paradowska Zuzanna, III d- Białecka Katarzyna- kapitan drużyny.

Opiekunem drużyny jest p. Michał Kowalczyk-Kudziarz

Gratulujemy serdecznie naszym piłkarkom ręcznym sukcesu i dziękujemy za poświęcenie oraz zaangażowanie w czasie całych rozgrywek.

VI Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Autor: Liceum Ogólnokształcące 19 marca 2019

15 marca 2019 r. podczas uroczystej gali w DK Chwałowice odbył się już VI Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Finałowe zmagania konkursowe, jak co roku, swoją obecnością zaszczycili pracownicy naukowi KUL, którzy zasiedli w komisjach konkursowych. Podobnie jak w latach ubiegłych poziom był bardzo wyrównany, a wybór pięciu finalistów bardzo trudny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału i ich opiekunom ogromnego zaangażowania, a laureatom indeksu, zwłaszcza 4 uczniom naszego liceum.

Laureaci VI Finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy
o indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

VI Edycja: „Język angielski – pomysł na twoją przyszłość”

  1. Nikol Plucińska – Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
    w Rybniku

  2. Bartłomiej Chlubek – Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku

  3. Jagoda Albrecht – Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku

  4. Mikołaj Oleś – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach

  5. Kinga Otlik – Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
    w Rybniku

V Edycja „Biotechnologia – jutro ludzkości”.

  1. Daniel Bartoszek – Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku

  2. Julia Sulkowska – IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    w Rybniku

  3. Daniel Wegner – IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    w Rybniku

  4. Adrianna Zysk – Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku

  5. Elżbieta Budziak – I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki
    w Mikołowie

IV Edycja: „Budować przyszłość na fundamencie przeszłości”

  1. Sylwia Skulik – II Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie

  2. Szymon Piecha – IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    w Rybniku

  3. Jędrzej Cofór – I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim

  4. Jakub Tront – I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim

II Edycja „Nikt nie jest samotną wyspą o potrzebie relacji”.

  1. Wiktoria Pawicka – IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
    w Rybniku

  2. Aleksandra Żyła – Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
    w Rybniku

  3. Wojciech Libera – I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki
    w Mikołowie

  4. Alicja PawlinaZespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
    w Rybniku

  1. Wiktoria Serafin – II Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie

II Edycja „Ciekawi świata”

  1. Hanna Fydrych – Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
    w Rybniku

  2. Justyna Tkocz – I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki
    w Mikołowie

  3. Rafał KrogulecZespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku

  4. Aron Dręczewski – Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku

  5. Anna Olma – Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij