Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi
Autor: GB 10 grudnia 2016
15390832_1387906311228137_1014867948823748347_n Miło nam poinformować, że po kolejnej akcji krwiodawstwa zorganizowanej 5 grudnia 2016 w naszej szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi. Niech te wyróżnienie będzie zachętą do dalszego udziału w tej szczytnej akcji.

 

COPERNICUS 2016
Autor: GB 10 grudnia 2016

5 grudnia 2016 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika wykład o przykuwającym uwagę tytule „Leki to nie cukierki” wygłosił prof. zw. UJ dr hab. Maciej Pawłowski, Kierownik Katedry Chemii Farmaceutycznej Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zasadniczym celem prelekcji było zwrócenie uwagi młodzieży na problem nadużywania leków i uświadomienie im konsekwencji takich zachowań. Odnotowane zostało również nadmierne popularyzowanie suplementów diety. Jednoznacznie wybrzmiała teza, że każdy lek ma skutki uboczne. Uzupełnieniem wykładu było wystąpienie pani mgr Janiny Pawłowskiej o roli i odpowiedzialności zawodu farmaceuty.
Wykład odbył się w ramach dorocznej gali nagród COPERNICUS. Jest ona obchodzona tradycyjnie w dniu św. Mikołaja i połączona ze świętowaniem imienin patrona IV Liceum Ogólnokształcącego. Nagrody przyznawane są w kategoriach naukowych, sportowych, artystycznych i społecznych.
Laureatem nagrody Copernicus dla najlepszego humanisty wśród uczniów klas drugich został Dawid Domin, a wśród uczniów klas trzecich Mateusz Oleś.
Laureatem nagrody Copernicus dla najlepszego językowca wśród uczniów klas drugich została Julia Wdowikowska, a z klas trzecich Magdalena Sobik.
Laureatem nagrody Copernicus dla najlepszego „ścisłowca” wśród uczniów klas drugich została Dominika Zesiuk, a z klas trzecich Mateusz Dornia.
Laureatem nagrody Copernicus dla najlepszego przyrodnika wśród uczniów klas drugich została Daria Lewandowska, a z klas trzecich Julia Nogły.
Laureatem nagrody Copernicus dla najlepszego sportowca wśród uczniów klas drugich została Martyna Grabczyńska, a wśród uczniów klas trzecich Natalia Stoszko.
Laureatem nagrody Copernicus dla najlepszego artysty wśród uczniów klas drugich zostali egzekwio Zuzanna Żurczak i Tomasz Chmielewski, a z klas trzecich Anna Paszenda.
Laureatem nagrody Copernicus w kategorii „Aktywni w szkole” został Mateusz Oleś.
W tegorocznej edycji została przyznana dodatkowa nagroda PRIMUS COPERNICUS dla Julii Nogły nominowanej we wszystkich naukowych kategoriach.

Listy półfinalistów konkursu KUL
Autor: GB 5 grudnia 2016

Miło nam poinformować, że zakończono etap szkolny Konkursu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy

o indeksy na wybrane kierunki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 I etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy

IV edycja: „Język angielski – pomysł na twoją przyszłość”

III edycja: „Biotechnologia – jutro ludzkości”

II edycja: „Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” 

W imieniu organizatorów konkursu gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom, 
a szczególnie półfinalistom, którzy przeszli do kolejnego II etapu.

Dziękujemy wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom i młodzieży za wkład pracy 
w przygotowanie do konkursu i organizację etapu szkolnego.

Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu o indeksy wydziałów KUL będą okazją do pogłębiania wiedzy i pomysłem na dalszą edukację młodzieży naszych szkół.

Listy półfinalistów i ankiety osobowe w zakładce Konkursy

 

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Super Star
Autor: GB 2 grudnia 2016

Miło nam poinformować, że Kamil Lampka z klasy 1B został laureatem III miejsca w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej Super Star, który odbył się 29 listopada w Zespole Szkół nr 3 im. J. Kukuczki w Rybniku. Kamil zaśpiewał angielską piosenkę „Another Love”.

Naszą szkołę reprezentowali także:

Martyna Dziwoki z kl. 1C, która zaśpiewała francuską piosenkę „Suis-moi” oraz Dominik Jesionowski z kl. 1D z angielską piosenką „The Messanger”.

Na scenie pojawili się także inni nasi uczniowie, którzy z powodów formalnych reprezentowali inne instytucje: Wiktoria Filec z kl. 1D, która piosenką „A milion years ago” zdobyła wyróżnienie oraz nasz szkolny Zespół Kopernikusy, który był jedynym zespołem, a który pięknie zaśpiewał po angielsku „Hit the Road Jack”.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy!

15304431_1379467535405348_3503189889771197341_o

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Autor: GB 2 grudnia 2016

25 listopada 2016 roku w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017 otrzymała Julia Nogły, uczennica klasy 3C.
Serdecznie gratulujemy!

15288640_1378024655549636_2666484486061833683_o

 

Akcja krwiodawstwa
Autor: GB 2 grudnia 2016

Serdecznie zapraszamy na akcję krwiodawstwa,

która odbędzie się w dniu 5 grudnia 2016 od godziny 9:00 do 12:00 w naszej szkole.

Warunkiem wzięcia udziału w akcji jest ukończony 18-ty rok życia oraz ważny dowód osobisty (bądź paszport).

Niech będzie nas jak najwięcej!

IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy
Autor: GB 28 listopada 2016

Organizatorzy IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy:

  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Tegoroczna edycja jest zróżnicowana tematycznie i obejmuje trzy konkursy:

  • „Język angielski – pomysł na Twoją przyszłość” – o indeks na dowolny kierunek Wydziału Nauk Humanistycznych KUL.
  • „Biotechnologia – jutro ludzkości” – o indeks na dowolny kierunek Wydziału Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL.
  • „Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” – o indeks na dowolny kierunek Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

Szczegółowe regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe (odrębne dla każdego konkursu) znajdują się
w załącznikach podobnie jak terminarz (taki sam dla wszystkich konkursów).

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu z ramienia szkoły:

  • Język angielski

Martyna Krajczok – nauczyciel języka angielskiego

Kontakt: krajczoki@op.pl; tel. 511 925 654

Małgorzata Herok – nauczyciel języka angielskiego

Kontakt: malgorzata-herok@wp.pl; tel. 664 048 825

  • Biotechnologia

Katarzyna Romaniuk – Demonchaux – nauczyciel biologii

Kontakt: katarzyna.romaniuk@ivlorybnik.pl tel. 601 081 451

Halina Glenc – Pyka – nauczyciel chemii

Kontakt: hapy@interia.pl tel. 504 163 183

  • Prawo

Hanna Cojg – nauczyciel historii i wos-u

Kontakt: haniamor@onet.eu tel. 606 398 984

Agnieszka Pielorz – nauczyciel historii i wos-u

Kontakt: agnieszka.pielorz@ivlorybnik.pl tel. 607 677 954

 

► regulamin-wojewodzkiego-konkursu-wiedzy-biotech

► regulamin-wojewodzkiego-konkursu-wiedzy-prawo

► regulamin-wojewodzkiego-konkursu-wiedzy-j-ang

 

Terminarz konkursów

07.11.2016 – ogłoszenie warunków konkursów.

od 07.11.2016 do 21.11.2016 – rejestracja uczestników.

23.11.2016 – udostępnienie listy pytań testowych (test z języka angielskiego;
test biologiczno – chemiczny; test z historii) Przewodniczącym Szkolnych Komisji Konkursowych.

28.11.2016 – etap szkolny wszystkich trzech konkursów – godz. 9.00.

30.11.2016 – przesłanie wyników etapu szkolnego wszystkich trzech konkursów drogą mailową organizatorowi na adres dyrektor@ivlorybnik.pl z dopiskiem

j. angielski , biotechnologia lub historia

30.11.2016 – 02.12.2016 – przesłanie poprawionych testów tradycyjną pocztą na adres szkoły w celu weryfikacji.

05.12.2016 – ogłoszenie wyników i listy półfinalistów.

05.12.2016 – 03.02.2017 – półfinał – przygotowanie i przesłanie esejów (konkurs języka angielskiego i historii) lub posterów (konkurs biotechnologii) organizatorowi
w wersji elektronicznej i papierowej.

06.02.2017 – 17.02.2017 – weryfikacja i ocena esejów przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Humanistycznych KUL, Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz posterów przez pracowników naukowych Wydziału Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL.

20.02.2017 – ogłoszenie wyników i listy finalistów.

20.02.2017 – 10.03.2017 – przygotowanie prezentacji multimedialnych i sesji posterowych.

16 – 17.03.2017 – finał konkursu

 

Zawody miejskie z koszykówki dziewcząt
Autor: admin 18 listopada 2016

Dnia 15.11.2016 r. rozpoczęły się rozgrywki międzyszkolne z koszykówki dziewcząt, do których zgłosiły się oprócz naszej szkoły drużyny z I LO, ZS nr 3, ZSB oraz ZSE-U. Rozgrywki odbywają się w systemie ligi „każdy z każdym”, w związku z czym rozegrane będą 3 turnieje. Jeden turniej mamy już za sobą, z dobrym rezultatem.

Pierwszy mecz z drużyną ZSB nasze dziewczyny zagrały koncertowo, prowadząc od początku do końca i wygrywając 49:9.

W drugim meczu zabrakło nam trochę czasu i szczęścia, bo nasze koszykarki przegrały zaledwie 8 punktami, ale z jedną z najlepszych drużyn szkolnych (ZS nr 3), kończąc mecz z wynikiem 39:47

Pomimo drugiej porażki, możemy być dumni z naszych reprezentantek, bo walczyły dzielnie aż do ostatniej sekundy i dały z siebie wszystko, za co dziękujemy. Czekamy na kolejne turnieje i dobre wieści z parkietu!!!

Skład drużyny:

Natalia Mrówka, Martyna Hanusek i Ewelina Cuber z kl. 3b, Natalia Stoszko z kl. 3c, Nikola Pałasz z kl. 2c, Natalia Siwczak z kl. 2b, Aleksandra Lis z kl. 2a, Wiktoria Nowobilska z kl. 1d, Małgorzata Orszulik z kl. 1a, Karolina Kokocińska z kl. 1c

Opiekun drużyny: p.Renata Tokarz

Najlepiej punktujące zawodniczki:

IV LO – ZSB (49:9)                                                   IV LO – ZS nr 3 (39:47)

Martyna Hanusek – 12 pkt                                     Nikola Pałasz – 19 pkt

Nikola Pałasz – 10 pkt                                              Wiktoria Nowobilska – 9 pkt

Natalia Stoszko – 9 pkt                                           Martyna Hanusek – 5 pkt

Wiktoria Nowobilska – 8 pkt                                  Małgorzata Orszulik – 3 pkt

Małgorzata Orszulik – 6 pkt                                   Natalia Mrówka – 2 pkt

Natalia Mrówka – 4 pkt                                          Natalia Siwczak – 1 pkt

dsc_0017 dsc_0024 dsc_0034 dsc_0047 dsc_0053

Mityng z Olimpijczykiem – sztafeta pływacka
Autor: admin 14 listopada 2016

Mamy już za sobą przedostatni pojedynek na Mityngu Sportowym.

Dnia 3.11.2016 r. odbyła się sztafeta pływacka, z udziałem naszej reprezentacji, w składzie: Laura Fajkis (1b), Michał Siąkała (2d), Aleksandra Kuczera (2d), Szymon Kempy (2c), Magdalena Tokarz (1d) i Jakub Woźnica (2c).

Pomimo tego, że każdy uczeń dał z siebie wszystko, nie udało się tym razem wskoczyć na podium, ale każdy punkt się liczy i dzięki naszym zawodnikom i kibicom, zdobyliśmy kolejne 3 punkty.

Dodatkową atrakcją był wywiad z Michałem Pietrzakiem – lekkoatletą, finalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie „Kopernika” i czekamy na finał Mityngu i ostatni pojedynek – test wiedzy o polskich olimpijczykach i ruchu olimpijskim.

dsc_0127 dsc_0101 dsc_0102 dsc_0103 dsc_0110 dsc_0117 dsc_0124

Strona 5 z 31« Pierwsza...34567...102030...Ostatnia »