eTwinning
Autor: GB 30 października 2017

W ramach realizowanego międzynarodowego projektu eTwinning ‘The Universe Is Made of Tiny Stories’  gościliśmy w Koperniku niesamowite postaci. Sophie i Mr House podróżują po szkołach partnerskich, do nas przyjechali prosto z Gubbio we Włoszech, a wcześniej odwiedzili już Szwecję, Norwegię, Hiszpanię, Portugalię, Rumunię, Turcję oraz Czechy. Spędziliśmy razem tydzień, w trakcie którego goście opowiedzieli nam o swoich wizytach w tych krajach oraz poznali życie Kopernika i kulturę Polski. 
Ich wrażenia zawarliśmy w Travel Diary – zachęcamy do lektury.  A my z niecierpliwością czekamy na relację Sophie i Mr House’a z pobytu w Chorwacji, gdzie udali się bezpośrednio z Kopernika. Później jeszcze wizyty w partnerskich szkołach we Włoszech (Wenecja), Mołdawii, oraz na Węgrzech.

Przypomnijmy, iż jest to już nasze kolejne zadanie projektowe. Rozpoczęliśmy od Skype sessions, w trakcie których dowiedzieliśmy się sporo o naszych rówieśnikach z Portugalii, Hiszpanii oraz Czech. Następnie przygotowaliśmy opowiadania w formie ‘digital stories’ zatytułowane ”Inspiring People.”

Projekt dobiega już końca, ale współpraca nadal trwa. Wspólnie z partnerami z czeskiej szkoły w Taborze ubiegać będziemy się o uczestnictwo w programie ‘Move2Learn, Learn2Move.’ Trzymajcie za nas kciuki!

https://tackk.com/mwmdrb

W ramach międzynarodowego projektu ”Be the Change, Take the Challenge” uczniowie klasy 1c spotkali się online z partnerami ze szkoły hiszpańskiej zlokalizowanej w uroczym mieście portowym – Santander. Opowiadaliśmy sobie o naszych szkołach, miastach rodzinnych i hobby, korzystając z Google Hangouts i naszych nowych chromebooków