2 Bieg Kopernika za nami!
Autor: GB 4 kwietnia 2016
2 BIEG KOPERNIKA

 

Kolejny czyli 2 Bieg Kopernika za nami!

Poranek 2 kwietnia 2016r. przywitał nas na terenach Nadleśnictwa Rybnik przy ul. Wielopolskiej przymrozkiem i wyzierającym zza horyzontu, budzącym się słońcem.

Tajemnicą jest na razie, jak to się dzieje, że w dniu naszego biegu mamy tak piękną pogodę. Dzięki cudownej aurze mogliśmy na sportowo, z odrobiną adrenaliny, w gronie osób, które tak licznie odpowiedziały na nasze zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu, przywitać wiosnę.

 

Cała społeczność IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku czyli organizator biegu, pragnie serdecznie podziękować Prezydentowi Miasta Rybnika Panu Piotrowi Kuczerze za objęcie patronatem naszego biegu i pracownikom Urzędu Miasta Rybnika za życzliwość podczas przygotowań do tego wydarzenia.

Bardzo, bardzo gorące podziękowania należą się wszystkim instytucjom, firmom i życzliwym ludziom, którzy mieli swój wkład (materialny bądź finansowy) w organizację naszego przedsięwzięcia.

Pragniemy więc oficjalnie podziękować naszym bezcennym sojusznikom.

A są nimi:

– Rada Rodziców IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku,

– Nadleśnictwo Rybnik,

– Ochotnicza Straż Pożarna z Kamienia,

– Rybnicki Sztab Ratownictwa Medycznego,

– Ecol Sp. z o. o. ul. Podmiejska,

– Cukiernia „Iwona” ul. Kard. Bolesława Kominka,

– Piekarnia Wojciech Liszka ul. Śląska,

– Piekarnia S.c. Wilibald Dziwoki Mateusz Dziwoki Marzena Szweda ul. Przemysłowa,

– Piekarnia S.c. Dambiec Blandyna Sobocik Antoni ul. Stawowa,

– Piekarnia Cukiernia Kamień S.c. Witosz Aleksander Michalski Paweł ul. Arki Bożka,

– Firma „Mawix Witosz i Wspólnicy Spółka Jawna” ul. Zebrzydowicka,

– Firma „Feniks GT” ul. Lipowa (której pracownicy wykonali „kawał dobrej roboty” i wspierali nas w dniu zawodów)

oraz niezastąpiona grupa uczniów – wolontariuszy naszej szkoły, którzy tak licznie zgłosili się do pomocy przy organizacji imprezy.

Kolejną grupą, której pragniemy z całego serca podziękować są sponsorzy nagród rozdanych podczas dekoracji zwycięzców.

Bogactwo nagród, którymi mogliśmy obdarować triumfatorów naszego biegu ufundowali:

– Inżynieria Biegania ul. Rynek,

– Ecol Sp. z o. o .ul. Podmiejska,

– Studio Energia Rybnik ul. Obwiednia Południowa,

– Siłownia FIT&FIGHT ul. Sybiraków,

– „ART-Dent Protetyka Stomatologia” Marcin Krasucki ul. Korfantego,

– „Squash Club Rybnik No Let” Anna Krasucka, ul. Żorska,

– Naleśnikarnia „Cynamonka” ul. Sobieskiego,

– Salon Urody „ESTIMA” Aleksandra Rduch ul. Zebrzydowicka,

– Kotasport Family Club z Rybnika.

Świadomość potrzeby ruchu i aktywnego wypoczynku przyciągnęła na start uczniów szkół ponadgimnazjalnych z I LO, II LO,IV LO, ZS nr 5, ZS nr 6, ZSE-U, ZSM-E, ZST, ZSB z Rybnika, jak również przedstawicieli szkół spoza naszego miasta: z Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, Czerwionki – Leszczyn, Bielska – Białej oraz francuskiej miejscowości Castres.

Dziękujemy za udział tak licznie zgromadzonej młodzieży oraz ich opiekunom – nauczycielom wychowania fizycznego i nie tylko, którzy swoim osobistym przykładem świadczyli o wartości zdrowia.

Dziękujemy również wszystkim doświadczonym biegaczom, którzy stanęli na starcie m.in. za to, że dzięki Wam wzrastać w nas będzie myśl, iż warto dbać o swoją kondycję. Że nie ma wieku, w którym byłoby na to za późno. Że zdrowie mamy tylko jedno i dbałość o nie, to pierwszy krok do szczęśliwego życia, do tego by realizować nasze plany i marzenia.

Wśród naszych gości pojawili się:

– zastępca prezydenta miasta Rybnika Pan Piotr Masłowski, który pokonał dwie pętle czyli przebiegł dystans 10 km, a później wraz z dyrektorem IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku Panią Małgorzatą Wróbel dekorował zwycięzców,

– wiceprzewodniczący Rady Miasta Rybnika, przewodniczący Rady Dzielnicy Chwałowice
(na terenie której funkcjonuje IV LO im. Mikołaja Kopernika) Pan Andrzej Wojaczek,

– radny Rady Miasta Rybnika, przewodniczący Rady Dzielnicy Paruszowiec – Piaski (na terenie której gościliśmy) Pan Andrzej Oświecimski.

Dziękujemy za obecność i życzliwość, którą zostaliśmy obdarzeni.

Marzeniem organizatorów biegu jest to, byśmy wszyscy bez wyjątku zachowali na długo w pamięci atmosferę tego dnia i w co najmniej tak licznym gronie spotkali się za rok, bo …

Bieg Kopernika wpisał się chyba już na stałe w kalendarz wiosennych imprez sportowych naszego miasta, dlatego …

jeszcze raz wszystkim bez wyjątku serdecznie DZIĘKUJEMY!!!!!

I do zobaczenia za rok!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij