Tokyo – Międzynarodowa Konferencja Water is Life 2018
Autor: Liceum Ogólnokształcące 23 lipca 2018

Dla grupy uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku tegoroczne wakacje były czasem odpoczynku, ale również bardzo wytężonej pracy.

22 lipca 2018 r. nasi uczniowie wyruszyli do Tokyo, aby reprezentować szkołę w Międzynarodowej Konferencji Water is Life 2018. To już trzecia edycja konkursu i trzecia międzynarodowa konferencja. Po sukcesie w Singapurze (2014) i konferencji w Holandii (2016), przyszedł czas na Japonię. Wśród przedstawicieli 18 państw z całego świata Grupa z Rybnickiego Kopernika prezentowała się znakomicie . Reprezentowaliśmy nie tyko naszą szkołę, nasze miasto i region ale również całą Polskę, ponieważ byliśmy jedyną polską szkołą zaproszoną na to wydarzenie. Konferencja Water is Life skupia się na podnoszeniu świadomości młodych ludzi w kwestii roli jaką pełni woda w lokalnym środowisku. Podczas pięciodniowych warsztatów oraz serii seminariów i prelekcji młodzi ludzie z całego świata zainteresowani tematami związanymi z ochroną wody szukali nowych rozwiązań, by skutecznie chronić i rozważnie wykorzystywać wodę. Podczas tegorocznej edycji projektu uczniowie IV Liceum im. Mikołaja Kopernika w Rybniku zgłębiali tajniki Zbiornika Rybnickiego – „ Zalewu”. Dzięki uprzejmości Elektrowni dostępne i zrozumiałe stały się dla nas technologiczne aspekty wykorzystania wody w procesie produkcji energii. W swojej pracy przyjrzeliśmy się również faunie i florze zbiornika. Niezapomnianym przeżyciem i nieocenionym doświadczeniem było również to, że młodzież przez tydzień mieszkała w japońskich rodzinach, a zawiązane przyjaźnie jeszcze długo będą przypominać o przeżytej „ Japońskiej Przygodzie”.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij