Uczeń naszej szkoły z medalem Pucharu Europy
Autor: Liceum Ogólnokształcące 6 lutego 2020

    W dniach 10-12 stycznia bieżącego roku w Bratysławie odbył się szermierczy Puchar Europy kadetów w szpadzie męskiej, w którym brał udział uczeń naszej szkoły Wiktor Wałach z klasy IbG. W zawodach wystartowała rekordowa ilość 343 szpadzistów z Europy oraz z USA, Japonii, Singapuru i Brazylii.

     W turnieju drużynowym szpady męskiej Polska reprezentacja w składzie której walczył uczeń naszej szkoły Wiktor Wałach po znakomitych meczach zdobyła brązowy medal. Polscy szpadziści w drodze do medalu pokonali m.in. faworyta do złotego medalu, drużynę włoską 45:40. W skład Polskiej Reprezentacji Narodowej wchodzili: Piotr Urban (Gryf Mielec), Wiktor Wałach (RMKS Rybnik), Bartosz Kitliński (Olimp Lubin) oraz Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice).

Klasyfikacja finałowej ósemki:

  1. Rosja
  2. Włochy
  3. Polska
  4. Ukraina
  5. Estonia
  6. Węgry
  7. Izrael
  8. Rumunia

Wiktor Wałach aktualnie zajmuje drugie miejsce na liście klasyfikacyjnej kadetów Polskiego Związku Szermierczego wśród najlepszych szpadzistów w kraju.

Na zdjęciu Wiktor Wałach drugi z lewej.

GRATULUJEMY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij