eTwinning
Autor: GB 21 lutego 2020

Nasze projekty Erasmus+/eTwinning w roku szkolnym 2019/20

Edu4U eTwinning/Erasmus+ project – Tabor Training Event

Po pełnym wrażeń dniu spędzonym w Pradze – w charakterze poszukiwaczy skarbów zbierających średniowieczne monety w najpiękniejszych miejscach stolicy Czech oraz po wizycie w Muzeum Zmysłów, które dostarczyło nam wielu niezapomnianych doznań nadszedł czas pożegnania. Ale na krótko – już za miesiąc spotykamy się w Polsce Czesi spisali się na medal – wszystko HIGH QUALITY – w tym warsztaty z kodowania: ozoboty i Micro:bits w akcji Tak więc przed nami prawdziwe wyzwanie: pracowity miesiąc, żeby dorównać naszym czeskim partnerom i zorganizować równie ciekawy event w Rybniku dla naszych przyjaciół z Czech, Islandii i Portugalii.

W ramach projektu eTwinning/Erasmus+ zatytułowanego Edu4U grupa Kopernika przebywa na wymianie w partnerskiej szkole w Taborze, gdzie, wspólnie z uczniami czeskimi, islandzkimi i portugalskimi nabywa nowe doświadczenia oraz rozwija umiejętności językowe i ICT realizując założenia projektowe. Za nami debata (Cele Zrównoważonego Rozwoju – Quality Education), prezentacje, outdoor learning (bunkry – byliśmy nawet wewnątrz – oryginalne urządzenia i sprzęt militarny przeniosły nas w przeszłość; szlak leśny z ciekawymi wyzwaniami – zadania zaliczone na 100% + udało nam się nie zgubić = sukces ; muzeum w Slavonicach). I to nie koniec atrakcji: warsztaty ceramiczne w Maříž to kolejne wyzwanie: wymaga skupienia, zaangażowania i kreatywności Daliśmy radę.

 

DEMO PARTY  w kampanii SAFER INTERNET DAY 2020!

Działo się! Prezentacja ‘Online Personalities,’  gra Quizizz Copyright or Copywrong?, postery… To wszystko w ramach przesłania ‘together for a better internet.’

 

Co ciekawego dzieje się w naszych projektacheTwinning 2020 ?

– pdf. eTwinning 2020
 


Z przyjemnością prezentujemy efekt naszej współpracy w ramach projektu eTwinning – Demo Party

Grudniowe odliczanie czas zacząć! Zapraszamy do „lektury” naszego KALENDARZA ADWENTOWEGO, który powstał na bazie współpracy w ramach projektu eTwinning – Demo Party 🙂

https://calendar.myadvent.net/?id=ad7a849784b73456af807e13ec186756


Demo Party! Wystartowaliśmy! W zeszłym tygodniu odbyły się pierwsze w tym roku live sessions w ramach naszego projektu eTwinning. Klasy 2b, 2c oraz 3c spotkały się z online z uczniami hiszpańskiej szkoły Koldo Mitxelena z Vitoria-Gasteiz. Zapowiada się świetna współpraca – będzie się działo 😊

Eu Code Week nie przeszedł bez echa w Koperniku😊 Uczniowie klasy 2b z łatwością poradzili sobie z wirtualnym escape roomem. Europeana Treasure Hunt to nasze zadanie przygotowane w ramach projektu eTwinning – Demo Party.

Z przyjemnością informujemy, iż aż 3 nasze projekty eTwinning otrzymały Europejską Odznakę Jakości: Be the Change, Take the Challenge 1819, Key of Life: Biology oraz Words, words, words… Gratulujemy sukcesu uczniom i nauczycielom😊

W ramach projektu eTwinning zatytułowanego Demo Party, w dniu 5 listopada klasa 3c spotkała się online z naszymi nowymi partnerami – uczniami austriackiej szkoły Die WI’MO z Klagenfurtu. Spotkanie było bardzo międzynarodowe, gdyż uczestniczyli w nim również Ulash i Berkay – uczniowie tureccy, którzy aktualnie przebywają w naszej szkole w ramach wymiany długoterminowej (projekt Erasmus+ EuroSpot)

https://gopro.com/v/kVwbB0PD6pgOM

 


Będzie się działo – to będzie rok obfitujący w projekty, wymiany, spotkania i ciekawe działania w ramach programów Erasmus+ i eTwinning.

Drugi już rok, wraz z partnerami z Turcji i Włoch, pracujemy w projekcie EuroSpot. We wrześniu 3 nauczycieli brało udział w szkoleniu na temat dziedzictwa kulturowego oraz nauczania metodą Flipped Learning, które miało miejsce w tureckiej miejscowości Zonguldak. Obecnie 8 uczniów pod opieką p. Sylwii Janickiej oraz p. Małgorzaty Szołtysek uczestniczy w wymianie w Bronte, ciesząc się sycylijskim klimatem😊 Więcej o projekcie w prezentacji Sway.

Startujemy również z nowym projektem Erasmus+/eTwinning zatytułowanym Edu4U. Zapowiada się ciekawa współpraca z partnerami z Czech, Islandii oraz Portugalii. Zwiastun projektu tutaj.

Demo Party to nasz nowy projekt eTwinning – 22 nauczycieli i 416 uczniów z Austrii, Czech, Chorwacji, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Turcji, Węgier oraz Włoch podjęło wyzwanie – w tym roku uczymy się razem😊

 

Kopernik na konferencji eTwinning Schools w Dublinie

W zeszłym roku, w pierwszej edycji konkursu, IV LO uzyskało Europejską Odznakę „Szkoła eTwinning”, jako jedyna rybnicka placówka. W tegorocznej edycji odznaka została przyznana 1004 szkołom europejskim, w tym 39 polskim placówkom, aktualnie jesteśmy więc w gronie 109 polskich szkół, które mogą poszczycić się tym prestiżowym tytułem. Jest to wyróżnienie przyznawane za „zaangażowanie, oddanie i poświęcenie – nie tylko poszczególnych nauczycieli, ale całych zespołów nauczycieli i dyrektorów szkół z konkretnych placówek.” (źródło: etwinning.pl)

Nagrodzone szkoły uznawane są za liderów w następujących dziedzinach:

– praktyki cyfrowe

– eSafety

– innowacyjne i kreatywne podejście do nauczania

– promowanie ciągłego rozwoju zawodowego nauczycieli

– promowanie idei uczenia się przez współpracę wśród uczniów i kadry

Szkoła zaproszona została do udziału w eTwinning Schools Thematic Conference, która miała miejsce w Dublinie w maju 2019 r. Łącznie uczestniczyło w niej 250 eTwinnerów z całej Europy i tylko 11 przedstawicieli polskich szkół – wśród nich Kopernik.

 

 
20.03.2019 r.

Erasmus+ i eTwinning projekt

W dniu 20 marca uczestnicy projektu EuroSpot uczestniczyli w warsztatach językowych, w trakcie których nauczyli się, pod okiem p. Małgorzaty Herok i Katarzyny Siwczak, jak utworzyć Learning Diary przy użyciu narzędzi ICT. Pierwsze posty już zostały dodane.

(zdjęcia: learningdiary)

 
 

15.03.2019 r.

Erasmus+ i eTwinning projekt

W dniu 15 marca uczniowie klas pierwszych odwiedzili Kopalnię Ignacy, gdzie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Małgorzatę Płoszaj. W ten sposób zgromadzili informacje i zdjęcia, które wykorzystane zostaną w mobilnej aplikacji EuroSpot.

(zdjęcia: Ignacy)

 

 

06.03.2019 r.
 
W dniu 6 marca grupa projektowa po raz drugi uczestniczyła w warsztatach dotyczących mało znanych historii Rybnika. Tym razem p. Małgorzata Płoszaj przyjrzała się eksperckim okiem prezentacjom przygotowanym przez uczniów, które stanowią podstawę dla aplikacji EuroSpot. Efekt: pochwała ze strony eksperta – to jest coś!
 
Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że jeden z naszych projektów eTwinning – „Be the Change, Take the Challenge” znalazł się w gronie laureatów konkursu „Nasz Projekt eTwinning 2019”. Brawo 2C 🙂
Więcej szczegółów tutaj:
 

 

05.02.2019 r.

Safer Internet Day 2019 – w Koperniku też działaliśmy “together for a better internet”. A to w ramach projektu eTwinning “Words, words, words…”

 

22.01.2019 r.

Listy pisane odręcznie, tak zwyczajnie – piórem, długopisem… A thing of the past? Chyba nie, skoro tak bardzo nadal cieszą:)

Klasa 2c pogłębia przyjaźń z Santander 🙂

 

09.01.2019 r.

W dniu 9 stycznia uczniowie klasy 1b uczestniczyli w projekcie Live Classes organizowanym przez Pearson i BBC. Lekcja poprowadzona online przez Johna Wolfa to dla nas nowe, ciekawe doświadczenie.

 21.11.2018 r.

W ramach projektu eTwinning “Words, words, words…,” klasa 3a spotkała się online z partnerami ze słowackiej Žiliny. Czy wiecie, że słowo “Rybnik” istnieje również w języku słowackim i oznacza “staw”? Wiemy już, czym są Bryndzové Halušky i Trdelník, teraz musimy jeszcze wybrać się na Słowację, aby spróbować, jak smakują:) To było nasze pierwsze spotkanie, ale z pewnością nie ostatnie!

19.11.2018 r.

To były wrażenia! W dniu dzisiejszym klasa 1b udała się z wirtualną eTwinningową wizytą do Rzymu – a konkretniej do partnerskiego liceum Aristotele. Właśnie rozpoczęliśmy nasze spotkanie online, a tu – surprise – niespodziewany próbny alarm przeciwpożarowy u naszych przyjaciół. Włosi ewakuowali się w takim pośpiechu, że nie rozłączyli się z nami, tak więc i my ewakuowaliśmy się z nimi – wirtualnie:) Po całej akcji szczęśliwie wrócili do klasy i już bez przygód mogliśmy kontynuować konwersacje – świetne połączenia i świetny angielski:) I świetnie, że mamy takich przyjaciół!
https://www.youtube.com/watch?v=gLNpghPSlnk&feature=youtu.be

18.11.2018 r.

W ramach projektu eTwinning “Words, words, words…” klasa 3c spotkała się w czwartek 15 listopada z uczniami belgijskimi z partnerskiej szkoły Sint-Ursula-Instituut w Antwerpii. Było to już nasze drugie spotkanie online; tym razem w szczegółach opowiedzieliśmy sobie o naszych szkołach i rozkładach zajęć. Belgijski system edukacyjny jest bardzo interesujący, ale jednak pozostaniemy przy swoim – lekcje są krótsze:) Nie obyło się też bez ekspresowej lekcji języków ojczystych – próby powtórzenia różnych zwrotów to zawsze gwarancja dobrej zabawy w czasie naszych sesji:)

 

22.10.2018 r.

Great news! DWA nasze projekty eTwinning: Be the Change, Take the Challenge oraz GSkype Me Your Story uzyskały Europejską Odznakę Jakości. Jesteśmy z siebie dumni!

08.10.2018 r.

“Impossible is nothing” – udowodnili uczniowie klasy 1b w dniu 8 października. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na spotkanie z partnerami z IIS „8 Marzo-K. Lorenz”, nasze lekcje angielskiego nie do końca się zbiegały, ale od czego są przerwy, jak nie od zawierania eTwinningowych przyjaźni? W szczególności długie przerwy… to początki długich przyjaźni:)

 

Europejski Dzień Języków ► Kahoot pdf.

 

Projekt „Be the Change, Take the Challenge” edycja 2018/19 – wyzwanie podjęte 🙂

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, iż rok szkolny 2018/19 rozpoczynamy z tytułem eTwinning School, z którego jesteśmy bardzo dumni:)

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła została uhonorowana tytułem „eTwinning School” przyznanym za wszystkie działania prowadzone przez szkołę w ramach projektów zagranicznych i promowania nowoczesnych technologii, a w szczególności za projekt „GSkype Me Your Story”.

Jesteśmy w pierwszej puli szkół, która ten tytuł otrzymały!

W ramach realizowanego międzynarodowego projektu eTwinning ‘The Universe Is Made of Tiny Stories’  gościliśmy w Koperniku niesamowite postaci. Sophie i Mr House podróżują po szkołach partnerskich, do nas przyjechali prosto z Gubbio we Włoszech, a wcześniej odwiedzili już Szwecję, Norwegię, Hiszpanię, Portugalię, Rumunię, Turcję oraz Czechy. Spędziliśmy razem tydzień, w trakcie którego goście opowiedzieli nam o swoich wizytach w tych krajach oraz poznali życie Kopernika i kulturę Polski. 
Ich wrażenia zawarliśmy w Travel Diary – zachęcamy do lektury.  A my z niecierpliwością czekamy na relację Sophie i Mr House’a z pobytu w Chorwacji, gdzie udali się bezpośrednio z Kopernika. Później jeszcze wizyty w partnerskich szkołach we Włoszech (Wenecja), Mołdawii, oraz na Węgrzech.

Przypomnijmy, iż jest to już nasze kolejne zadanie projektowe. Rozpoczęliśmy od Skype sessions, w trakcie których dowiedzieliśmy się sporo o naszych rówieśnikach z Portugalii, Hiszpanii oraz Czech. Następnie przygotowaliśmy opowiadania w formie ‘digital stories’ zatytułowane ”Inspiring People.”

Projekt dobiega już końca, ale współpraca nadal trwa. Wspólnie z partnerami z czeskiej szkoły w Taborze ubiegać będziemy się o uczestnictwo w programie ‘Move2Learn, Learn2Move.’ Trzymajcie za nas kciuki!

https://tackk.com/mwmdrb

W ramach międzynarodowego projektu ”Be the Change, Take the Challenge” uczniowie klasy 1c spotkali się online z partnerami ze szkoły hiszpańskiej zlokalizowanej w uroczym mieście portowym – Santander. Opowiadaliśmy sobie o naszych szkołach, miastach rodzinnych i hobby, korzystając z Google Hangouts i naszych nowych chromebooków

2017 r.

Z przyjemnością informujemy, iż Kopernik jest uczestnikiem kolejnego globalnego projektu międzynarodowego zatytułowanego Be the Change, Take the Challenge. Do projektu przystąpiło ponad 80 szkół z całego świata, z których większość to nasi zeszłoroczni partnerzy w projekcie ”The Universe Is Made of Tiny Stories”. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna utworzonego przez głównego koordynatora projektu, p. Barbarę Zielonkę – Polkę mieszkającą i pracującą w Norwegii:

https://spark.adobe.com/video/lQfXKChpshdbH


Rozpędu nabiera również nasz projekt ”Skype Me Your Story”, w ramach którego uczyć będziemy się angielskiego w trakcie Skype sessions odbywających się w naszych nowych pracowniach językowych. Szczegóły wkrótce 😄

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij