Udział w konkursach
Autor: admin 8 lutego 2020

Luty 2020

Pierwsze miejsce dla IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku! – 17. edycja turnieju artystycznego POJEDYNEK NA SŁOWA

 

Luty 2019

Finał Konkursu Wiedzy o Indeksy KUL – listy Finalistów

Styczeń 2019

Finał Pojedynku na Słowa

Pojedynek na Słowa

Grudzień 2018

COPERNICUSY

Stypendium prezesa Rady Ministrów

Pojedynek artystyczny na słowa 2018 Rybnik

Konkurs wiedzy pod hasłem „HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”

Listopad 2018

Wyśpiewany sukces!

Juvenes Translatores – dziedzictwo kulturowe Europy

VI Wojewódzki Konkurs o indeksy KUL

Czerwiec 2018

Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego FOX

 


Maj 2016

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennica klasy 2C Ewelina Przegendza zdobyła dobry wynik oraz nagrodę w Konkursie Języka Angielskiego FOX. Serdecznie gratulujemy! więcej…

Kwiecień 2016

W piątek 22 kwietnia odbył się w naszej szkole kolejny raz konkurs matematyczny „CUBE – k”. W tym roku w formule „open”, czyli poza naszymi dzielnymi pasjonatami matematyki wzięli w nim również udział goście z gimnazjum nr 3 i gimnazjum w Jankowicach.

I tak 26 uczniów naszej szkoły i 21 gimnazjalistów stanęło w szranki, walcząc o tytuł najlepszych matematyków. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu i gorących dyskusjach, podczas których sala gimnastyczna kipiała od emocji, uczniowie przystąpili do testu.

Po sprawdzeniu wszystkich prac mam przyjemność ogłosić wyniki:

W kategorii liceum: 1 miejsce zajął Mateusz Dornia z 2a, 2 miejsce zajęła Dominika Zesiuk z 1a, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Wala z 2a.

W kategorii gimnazjum: 1 miejsce Łukasz Starzyk, 2 miejsce Mateusz Mandrela a trzecie Klaudia Płonka. Wszyscy z gimnazjum nr 3.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, oraz wszystkim, którzy w konkursie wzięli udział, ponieważ jego poziom stał na naprawdę wysokim poziomie. Mam także nadzieję, że grono entuzjastów matematyki będzie się stale poszerzało i zobaczymy się znowu za rok, a pełną listę wyników znajdziecie tu – więcej…

Marzec 2016

– „11 marca odbył się trzeci już Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego Jana Pawła II. Jak co roku konkurs objęli honorowym patronatem Prezydent Miasta Rybnika Pan Piotr Kuczera i Poseł na Sejm RP Pan Grzegorz Janik. W gościnnych progach Domu Kultury Chwałowice finaliści konkursu prezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności i wiadomości z zakresu biotechnologii, historii i języka angielskiego. Wykładowcy poszczególnych wydziałów KUL-u, którzy zasiedli w komisjach konkursowych podkreślili bardzo wysoki poziom wiedzy prezentowany przez wszystkich finalistów. Ogłoszenie wyników i przede wszystkim wręczenie indeksów najlepszym odbyło się tuż po zmaganiach konkursowych, podczas uroczystej gali z udziałem dra hab. Krzysztofa Nareckiego, prof. KUL, Prorektora ds. studenckich oraz Wiceprezydenta Miasta Rybnika Pana Wojciecha Świerkosza i wielu znamienitych gości. Całości dopełnił koncert „Zielono mi i spokojnie…” w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Nasi Laureaci:

Cieślak Patrycjusz i Szeliga Szymon laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy II Edycja: „Biotechnologia – jutro ludzkości”.

Walecka Betina została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy I Edycja: „Historia – Budować przyszłość na fundamentach przeszłości”.

Greiner Marta została laureatą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy III Edycja: „Język angielski – pomysł na Twoją przyszłość”.

Więcej…

 

Styczeń 2016

– wokalny sukces naszej uczennicy Klaudii Szulik z kl. 3b, która została laureatką III Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej SUPERSTAR w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy Klaudii i życzymy dalszych sukcesów. Więcej…

 


 

Listopad 2015

– W 13 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w artystycznych zmaganiach na słowa. W tym roku, w pierwszej fazie „Pojedynku na Słowa”, los zetknął nas z uczniami II LO im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Występy naszych przeciwników zostały ocenione wyżej, ale wszyscy recytujący i śpiewający uczniowie dostarczyli widzom wielu estetycznych wrażeń i pozytywnych emocji. Drużynę „ Kopernika” tworzyli: Klaudia Szulik z 3b, Anna Paszenda z 2b, Zuzanna Żurczak i Zuzanna Tlustochowicz z 1d, Aleksandra Bogocz z 3d, Justyna Słowik z 2a, Piotr Nalepa z 3c oraz pani Monika Gonsior. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy dobrego występu. Więcej…

 

Maj 2015

– uczennica klasy 1C Ewelina Przegendza zdobyła nagrodę oraz dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX”. Serdecznie gratulujemy! Wiecej…

– miło nam poinformować, że uczennica klasy 2D Angelika Postawka zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Serdecznie gratulujemy!

 

Kwieceń 2015

– Nasza absolwentka Sylwia Rączka uzyskała dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK. Wyróżnienia uzyskali też Magda Szablewska, Nicola Molik i Szymon Szeliga. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

– Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Rafał Małkuch został laureatem XIX Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i w nagrodę otrzymał indeks tej uczelni. Serdecznie gratulujemy! Więcej…

 

Marzec 2015

Finał Konkursów o Indeks Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

► Lista laureatów „Język angielski – pomysł na Twoją przyszłość”

Boratyńska Monika – III miejsce

► Lista laureatów „Biotechnologia – jutro ludzkości”

Rączka Sylwia – I miejsce

Szablewska Magdalena – IV miejsce

więcej ► http://ivlorybnik.pl/2015/03/fotorelacja_z_konkursu_o_indeks_katolickiego_uniwersytetu-lubelskiego/

– 18 marca w Domu Kultury Chwałowice odbył się Finał Festiwalu Piosenki Europejskiej. Miło nam poinformować, że zwyciężczynią została Magda Pawełek z klasy 3A, a miejsce trzecie zajęła Klaudia Szulik z klasy 2B. Serdecznie gratulujemy! Więcej…

 

Luty 2015

– Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3A Natalia Szydło zdobyła I miejsce w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Patrząc”. Serdecznie gratulujemy!

– Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Paulina Pierchała została laureatką VIII Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Instytut Neofilologii PWSZ w Raciborzu oraz w nagrodę otrzymała indeks tej uczelni. Serdecznie gratulujemy!

 

Styczeń 2015

– Z przyjemnością informujemy, że recytatorsko-wokalny zespół „Kopernika” (w składzie: Pani dyrektor Małgorzata Wróbel, Julia Kurek, Magdalena Pawełek, Klaudia Szulik – śpiew oraz Aleksandra Bogocz, Maciej Mroczka, Rafał Małkuch i Natalia Piecowska – recytacja) zajął III miejsce w finale artystycznego „Pojedynku na słowa”. Wszystkim występującym gratulujemy i dziękujemy za ogromny wkład pracy zakończony wejściem do finału. Więcej…

 


 

Grudzień 2014

– Cieszymy się, że możemy poinformować, że dnia 16 grudnia 2014 roku nasza uczennica Anastazja Dmitroczenko zajęła I miejsce w Rejonowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej w kategorii recytacja w języku rosyjskim. Serdecznie gratulujemy!

– Uczniowie naszej szkoły nakręcili film na konkurs „Książki naszych marzeń” w którym do wygrania jest 50 książek. Zapraszamy do obejrzenia filmu i trzymania kciuków, żeby to właśnie do naszej biblioteki trafiły nowe tytuły.
https://www.youtube.com/watch…

 

Listopad 2014

– W piątek 14 listopada zespół wokalno-recytatorski naszego liceum (w składzie: pani dyrektor Małgorzata Wróbel, Julia Kurek, Magdalena Pawełek, Klaudia Szulik – śpiew oraz Aleksandra Bogocz, Natalia Piecowska, Maciej Mroczka i Rafał Małkuch- recytacja) wygrał pierwszy etap konkursu „Pojedynek na słowa” i zakwalifikował się do styczniowego półfinału. Zwycięskiej drużynie, pod artystyczna opieką p. Jarosława Hanika i p. Haliny Szymczyk, gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze występy. Więcej

– Martyna Barteczko, uczennica klasy 3A, zajęła III miejsce w Konkursie Piosenki Filmowej pt. ” Zapomniana melodia” zorganizowanym przez Dom Kultury w Niewiadomiu. Serdecznie gratulujemy!

 

Czerwiec 2014

– Magdalena Pawełek z klasy 2D została laureatką I miejsca na XIX Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej w Knurowie.

Ogromny międzynarodowy sukces Kopernika! 15 państw, 32 projekty z całego świata a wśród nich przedstawiciele z Polski – IV LO im. Mikołaja Kopernika z Rybnika! Grupa naszych uczniów wzięła udział w międzynarodowym projekcie Water is Life w ramach którego prowadziliśmy badania stanu wód rzeki Rudy. Ponieważ badania rozpoczęły się już w 2002 roku w ramach innego działającego wtedy na terenie Rybnika programu „Kaskada”, posiadamy dane ukazujące jak zmienia się – i to na plus! – stan wody Rudy.
Zwieńczeniem działań był udział w konferencji naukowej „Water is Life Singapore 2014” gdzie doceniono nasze badania.  Wróciliśmy z brązowym medalem! 🙂  Tydzień w Singapurze był czasem nowych wspaniałych doświadczeń naukowych i kulturowych oraz okazją do nawiązania kontaktu z młodzieżą z różnych zakątków świata. Mamy nadzieję, że nasz sukces jest tylko początkiem międzynarodowej współpracy na płaszczyźnie naukowej. Kopernik reprezentowały Zuzanna Błatoń oraz Elżbieta Dziubak. Opiekę merytoryczną sprawowały Panie mgr Halina Glenc-Pyka oraz mgr Katarzyna Romaniuk-Demonchaux. Dziękujemy wszystkim którzy wspierali nas w realizacji projektu. Po raz kolejny rybniczanie udowodnili, że są wiele warci na arenie międzynarodowej!

– Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeks Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – I Edycja: „Język angielski – pomysł na twoją przyszłość” Laureatką z naszego liceum, która odebrała indeks została Paulina Pierchała. Serdecznie gratulujemy! Więcej…

– Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w Konkursie z Języka Angielskiego „FOX 2014”

Witold Kania z klasy 3D zajął I miejsce w powiecie i otrzymał nagrodę za bardzo dobry wynik.
Anna Gilek z klasy 3D zajęła II miejsce w powiecie.
Kamil Polok z klasy 1A zajął VII miejsce w powiecie i otrzymał nagrodę za dobry wynik.

Serdecznie gratulujemy! Wiecej…

 

Kwiecień 2014

Martyna Barteczko  –  I miejsce w kategorii „piosenka frankofońska” podczas II Frankofonii w Rybniku.

 

Marzec 2014

– Międzyszkolny Festiwal Piosenki w Języku Angielskim.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice. Wszyscy śpiewający reprezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego jury dopiero po ponad godzinie ogłosiło werdykt. Wszystkie nasze dziewczyny znalazły się na podium. Nikola Czogała z 2C i Magdalena Pawełek z 2D zajęły ex aequo II miejsce, a Martyna Barteczko z 2A – III miejsce. Przypomnijmy, że Martyna jest laureatką I miejsca w tym konkursie w zeszłorocznej edycji. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

– I miejsce w konkursie historycznym „Szukamy bohaterów”. Miło nam poinformować, że w kategorii „FILM„ 1 miejsce zdobyła praca naszych uczennic z klasy 1C Elżbiety Dziubak i Aleksandry Kuźnik. Opiekę nad projektem sprawował Pan profesor Jan Krajczok. Nagrodą w konkursie jest wyjazd wraz z opiekunem do Brukseli. Serdecznie gratulujemy!

– Magdalena Pawełek  –  III miejsce w XII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej.

– Aleksandra Kuźnik  –  wyróżnienie w Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim „Daj mi Słowo”.

 

Luty 2014

– Melissa Fink –  IV miejsce w VII Konkursie Języka Niemieckiego

 


 

 

Czerwiec 2013

– Bartosz Lisek i Mikołaj Jaskulski  – III miejsce w konkursie  „Szukamy bohaterów”.

– Miło nam poinformować, że Rybnickim Prymusem w IV Liceum Ogólnokształcącym został Wojciech Brychcy z klasy 1A.
Serdecznie Wojtkowi gratulujemy i dopingujemy do dalszej pracy!

 

Marzec 2013

– Martyna Barteczko  – I miejsce,   Piotr Kiljańczyk –  II miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij