Kopernik otrzymał tytuł „eTwinnig School”
Autor: Agnieszka Pielorz 10 kwietnia 2018

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła została uhonorowana tytułem „eTwinning School” przyznanym za wszystkie działania prowadzone przez szkołę w ramach projektów zagranicznych i promowania nowoczesnych technologii, a w szczególności za projekt „GSkype Me Your Story”. Jesteśmy w pierwszej puli szkół, która ten tytuł otrzymały!

V Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Autor: GB 11 kwietnia 2018

6 kwietnia podczas uroczystej gali w DK Chwałowice odbył się już V Finał Wojewódzkiego Konkursu
Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Finałowe zmagania konkursowe, jak co roku, swoją obecnością zaszczycili pracownicy naukowi KUL, którzy zasiedli w komisjach konkursowych. Podobnie jak w latach ubiegłych poziom był bardzo wyrównany, a wybór pięciu finalistów bardzo trudny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału i ich opiekunom ogromnego zaangażowania, a laureatom indeksu, zwłaszcza 3 uczniom naszego liceum.

Oto lista laureatów;
Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku:
1. Natalia Wojtas, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku,
opiekun: p. Agnieszka Dudek-Pomykoł
2. Zuzanna Cudziło, I LO im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl.
opiekun: p. Wiesława Strof-Kamińska
3. Zuzanna Kała, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku,
opiekun: p. Agnieszka Dudek-Pomykoł
4. Dominika Godziek, I LO im. K. Miarki w Mikołowie,
opiekun: p. Anna Gasz
5. Mateusz Pala, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Raciborzu
opiekun: p. Beata Paduch
Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
1. Dawid Domin, IV LO im. M. Kopernika w Rybniku,
opiekun: p. Hanna Cojg
2. Bartłomiej Chlubek, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku,
opiekun: p. Marcin Adamczyk
3. Zuzanna Zdebel, II LO im. rotmistrza W. Pileckiego w Mikołowie,
opiekun: p. Marek Maculak
4. Marta Parysz, II LO im. rotmistrza W. Pileckiego w Mikołowie,
opiekun: p. Marek Maculak
5. Bartłomiej Wieczorek, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku
opiekun: p. Marcin Adamczyk
Wydział Nauk Humanistycznych (konkurs z języka angielskiego)
1. Martyna Mental, Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku
opiekun: p. Zofia Wolny
2. Barbara Dudzik, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku,
opiekun: p. Beata Kocjan
3. Marta Koczar, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku,
opiekun: Beata Kocjan
4. Rafał Pyszny, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku,
opiekun: p. Barbara Leftih
5. Łukasz Jezapkowicz, Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Śl. w Rybniku
opiekun: p. Grażyna Kostyrka
Wydział Nauk Humanistycznych (konkurs z języka polskiego)
1. Aleksandra Pierchała, IV LO im. M. Kopernika w Rybniku,
opiekun: p. Mirosław Paprotny
2. Fabian Oleś, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku,
opiekun: p. Marzena Popek
3. Paulina Krawiec, Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Śl. w Rybniku
opiekun: p. Aleksandra Kotas
4. Grzegorz Szojda, I LO im. K. Miarki w Mikołowie,
opiekun: p. Izabela Machnicka
5. Jakub Michałowski: Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku,
opiekun: p. Marzena Popek
Wydział nauk Społecznych
1. Wiktor Kuczek, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku,
opiekun: p. Jolanta Palińska
2. Agata Świerc, I LO im. K. Miarki w Mikołowie,
opiekun: p. Magdalena Krzysteczko
3. Dominika Winkler, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku,
opiekun: p. Jolanta Palińska
4. Oskar Durka, Zespół Szkół nr 2 im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku,
opiekun: p. Jolanta Palińska
5. Zuzanna Tłustochowicz, IV LO im. M. Kopernika w Rybniku,
opiekun: p. Magdalena Biolik, p. Agnieszka Pielorz

IV Liceum i 4 Bieg Kopernika
Autor: Liceum Ogólnokształcące 27 marca 2018

24 marca 2018 roku po raz kolejny się udało!!! A co???

Po pierwsze – zachęcić bardzo wielu Rybniczan oraz mieszkańców miejscowości ościennych (tych bliższych i tych dalszych) do wspólnego spędzenia sobotniego przedpołudnia na terenie Nadleśnictwa Rybnik. Spędzenia czasu w sposób aktywny czyli wzięcia udziału w biegach na dystansach 5 i 10 km oraz w marszu NW na dystansie 5 km.

Po drugie – zaangażować uczestników biegu w Charytatywną Akcję Biegową „Biegnę dla Emilki i Kamila”.

Po trzecie – obudzić uczestników naszej imprezy z zimowego letargu, by przywitali razem z nami wiosnę  w promieniach słońca, bez smogu, pośród nieśmiało budzącej się do życia przyrody.

Po czwarte – stworzyć wspaniałą atmosferę, która od czterech lat przyciąga sympatyków biegania, „starych wyjadaczy” oraz „żółtodziobów” chcących bić swoje życiowe rekordy lub dopiero je ustanawiać.

Po piąte – … można by tak wymieniać dalej, ale tak właściwie to pragniemy już po raz czwarty to wydarzenie skwitować jednym słowem:

DZIĘKUJEMY!!!

Wszystkim uczestnikom biegu: zawodnikom, ich rodzinom, znajomym, szkolnym opiekunom oraz wszystkim, którzy zapełnili „strefę kibica”.

Wszystkim naszym przyjaciołom oraz sponsorom, których lista jest spora.

Ogromnym wsparciem przy organizacji imprezy obdarzyli nas:

– Rada Rodziców IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku,

– Urząd Miasta Rybnika

– Rada dzielnicy Paruszowiec – Piaski

– Decathlon Rybnik ul. Gliwicka

– Nadleśnictwo Rybnik

– PKO BP ul. 3 Maja

– Firma informatyczna „FIREUP SOFTWARE” Sp. z o.o. ul. 3 Maja

– Ochotnicza Straż Pożarna z Kamienia,

– Rybnicki Sztab Ratownictwa Medycznego,

– Piekarnia S.c. Dambiec Blandyna Sobocik Antoni ul. Stawowa,

– Cukiernia „Iwona” ul. Kardynała Bolesława Kominka

– Boguszowickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Ślady”

– PPHU „Grot” ul. Rudzka

– PE Gas Sp. z o.o. Lyski ul. Kamionki

– Pani Teresa Filec

– Pan Antoni Machnik

Fundatorami nagród dla zwycięzców byli:

– Urząd Miasta Rybnika

– Decathlon Rybnik, ul. Gliwicka

– Inżynieria Biegania ul. Rynek

– Studio Energia Rybnik ul. Obwiednia Południowa,

– „ART-Dent Protetyka Stomatologia” Marcin Krasucki ul. Korfantego

– „Squash Club Rybnik No Let” Anna Krasucka, ul. Żorska

– Naleśnikarnia „Cynamonka” ul. Sobieskiego

– Studio Zdrowia I Urody „I-S”, Izabela Skupień, ul. Wawelska,

– Kotasport Family Club z Rybnika

– Laserhouse Rybnik ul. Chrobrego

– Salon Sony Centre z Katowic

Naszym szczególnym gościem był zastępca prezydenta miasta Rybnika Pan Piotr Masłowski, który wraz z dyrektorem „Kopernika” Panią Małgorzatą Wróbel wręczał puchary i gratulował zwycięzcom i na którego ręce złożyliśmy podziękowania za objęcie naszego biegu patronatem przez prezydenta miasta Rybnika Pana Piotra Kuczerę.

Dodatkowo pragniemy poinformować, że wszyscy, którzy biegli dla Emilki i Kamila spowodowali, iż bank PKO BP przekaże pokaźną sumę na rzecz tych osób. Jesteście wielcy!

 

Po raz kolejny się udało!!!

 

Po raz czwarty odbył się Bieg Kopernika i po raz czwarty mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnej jego edycji.

 

Nie mówimy więc „ŻEGNAJ” lecz „DO ZOBACZENIA”

Wywiadówka
Autor: Agnieszka Pielorz 22 marca 2018

 Dnia 4 kwietnia 2018 zapraszamy na spotkania z rodzicami.
Początek o godz. 17.00.

ZAPRASZAMY!

Uczennica Kopernika wygrywa!
Autor: Agnieszka Pielorz 15 marca 2018

Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 1c – Julia Florczak wygrała VIII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego, który poświęcony był Nowej Zelandii. Julii oraz p. prof. Siwczak, która była jej opiekunem SERDECZNIE GRATULUJEMY i liczymy na dalsze sukcesy!

Artos – koncert uczniów i nauczycieli naszej szkoły
Autor: GB 13 marca 2018

 

Jak co roku, zgodnie z naszą szkolną tradycją, odbył się koncert uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Na scenie Domu Kultury w Chwałowicach, 8 marca, swoje talenty zaprezentowali: Zuzia Łapka z kl. 3d, Martyna Krótki i Karolina Tomecka z kl. 2d, Piotr Wilk z kl. 3c, Beniamin Wiechoczek z kl. 2a, Kamil Lampka z kl. 2b i Maciej Fojcik z kl. 1a. Gościnnie wystąpiła także uczennica Zespołu Szkół nr 5 – Paulina Grossek, której dziękujemy za piękną grę na altówce. Oprócz nastrojowej muzyki w wykonaniu uczniów mieliśmy okazję także wysłuchać gry na akordeonie naszego dawnego w-ce dyrektora, Pana Antoniego Ratki oraz fortepianowej muzyki Chopina i Paderewskiego w wykonaniu naszej bibliotekarki Pani Małgorzaty Szołtysek. Wszystkim wykonawcom bardzo dziękujemy i czekamy na kolejny koncert w przyszłym roku.

4 BIEG KOPERNIKA
Autor: GB 12 marca 2018

Witamy wszystkich biegaczy i sympatyków biegania.

Miło nam poinformować, że w sobotę 24.03.2018 r. odbędzie się 4 BIEG KOPERNIKA.

Wcześniejsze trzy edycje biegu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem tak więc postanowiliśmy kontynuować to wspaniałe dzieło. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić Was serdecznie do wzięcia udziału w 4 BIEGU KOPERNIKA!!!

Start biegu: godz.10.00, Nordic Walking: godz. 10.05

miejsce: Rybnik – Paruszowiec, ul. Wielopolska, szkółka Nadleśnictwa Rybnik (start i meta w tym samym miejscu).

Bieg: 5 km (1 pętla) lub 10 km (2 pętle), Nordic Walking 5 km (1 pętla)

Więcej informacji w regulaminie.

Regulamin – 4 BIEG KOPERNIKA

OŚWIADCZENIE – 4 Bieg Kopernika

Link do rejestracji: http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=352

 

a aa
Osiągnięcia sportowe w II półroczu 2017/2018
Autor: Liceum Ogólnokształcące 10 marca 2018

III miejsce w finałach miejskich w siatkówce dziewczyn

skład drużyny: Zuzanna Tłustochowicz, Weronika Kudzielko, Julia Świsulska, Agata Babińska, Nikola Tkocz, Paulina Węgrzyn, Sandra Roezner, Wiktoria Kuczera, Sabina Pluta, Paulina Czernik

II miejsce w finałach miejskich w koszykówce dziewczyn

skład drużyny: Małgorzata Struzik, Nikola Pałasz, Zuzanna Paradowska, Wiktoria Nowobilska, Zuzanna Frąckiewicz, Nikola Tkocz, Paulina Węgrzyn, Julia Lelowicz, Małgorzata Orszulik, Klaudia Wernik, Paulina Czernik

III miejsce w sztafecie pływackiej 4x50m dziewcząt  w Mityngu Pływackim o Puchar Dyrektora ZSB w Rybniku

Skład sztafety: Aleksandra Kuczera, Laura Fajkis, Paulina Sereda, Malwina Blanik

II miejsce 50m stylem klasycznym – Aleksandra Kuczera

III miejsce 50m stylem klasycznym – Emilia Sarna

III miejsce 50m stylem grzbietowym – Martyna Grabczyńska

III miejsce w klasyfikacji generalnej w Mityngu Pływackim o Puchar Dyrektora ZSB w Rybniku

skład drużyny: Paulina Sereda, Julianna Beśka, Emilia Sarna, Laura Fajkis, Magdalena Tokarz, Aleksandra Kuczera, Malwina Blanik, Martyna Grabczyńska, Jakub Woźnica

Osiągnięcia sportowe w I półroczu 2017/2018
Autor: Liceum Ogólnokształcące 10 marca 2018

V miejsce w tenisie stołowym chłopców – Adam Morgała, Łukasz Machulec (3d, 3b)

II miejsce w tenisie stołowym dziewcząt – Julia Lelowicz, Zuzanna Brożyna (2a, 3d)

I miejsce w tenisie ziemnym dziewcząt Mityng – Nikola Tkocz (1a)

II miejsce w tenisie ziemnym chłopców Mityng – Paweł Gabrysz (3c)

I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt Mityng – Julia Lelowicz (2a)

V miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt

II miejsce w biegu na 400 m w Miejskich zawodach Szkolnej Ligi LA dziewcząt – Paulina Węgrzyn (1c)

III miejsce w biegu na 800 m w Miejskich zawodach Szkolnej Ligi LA dziewcząt – Wiktoria Filec (2d)

II miejsce w szachach drużynowych

V miejsce chłopców w tenisie stołowym

I miejsce w zawodach drużynowych z pływania dziewcząt:

I miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym – Emilia Sarna (1b)

I miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym – Paulina Sereda (1a)

I miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym – Magdalena Tokarz (2d)

I miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym – Aleksandra Kuczera (3d)

II miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym – Malwina Blanik (3d)

III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym – Laura Fajkis (2b)

III miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym – Szymon Trzepizur (1a)

V miejsce na Mityngu z Olimpijczykiem

I miejsce w szachach- Wiktoria Cieślak (2a)

Strona 1 z 3612345...102030...Ostatnia »